Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Fundusz sołecki 2016 – terminy zebrań

Droga? Latarnia? A może plac zabaw - Ty decydujesz o przeznaczeniu funduszu sołeckiego

Do 30 września sołtysi przekażą wójtowi informacje, na co przeznaczone są pieniądze w ramach tzw. funduszu sołeckiego. To znaczy, że wcześniej zwołają zebrania, na których wspólnie z mieszkańcami ustalą, co zostanie zrobione w 2016 r. za gminne pieniądze w danej miejscowości.

Pieniądze dla miejscowości są różne, co wynika z liczby mieszkańców (zameldowanych na pobyt stały lub czasowy). Najmniej przeznaczone jest dla Zagórza (8 901,28 zł), najwięcej dla Glinianki I, Wiązowny Kościelnej i Zakrętu (37 243,80 zł). Szczegóły w tabeli pod tekstem.

Widzisz problem, który można rozwiązać w ramach funduszu sołeckiego? Masz pomysł, jak to zrobić?  Skorzystaj z “Urzędnika online” i dowiedz się więcej. Przyjdź na zebranie! Informacje o terminie spotkania uzyskasz u swojego sołtysa / przewodniczącego zarządu osiedla. Pierwsze terminy są już ustalone, znajdziesz je pod tekstem. Zebranie będzie ogłoszone  przynajmniej na 10 dni wcześniej. Decyduje większość. Ty decydujesz.

Z funduszu sołeckiego można finansować remonty dróg, place zabaw, tereny zielone, pikniki i wiele innych działań, które będą służyć mieszkańcom. Z każdym rokiem pieniędzy jest więcej, a gminie zwracanych jest do 20 %  wydatków z funduszu.

Data opublikowania strony: 07/08/2015