bip wiązowna bip wiązowna Polska Fundusze EU Czyste powietrze Rodo Ochrona Danych Osobowych
logo nagłówek
szukaj
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Galeria “Więzy”. Nowa wystawa

Galeria “Więzy” zaprasza 23 listopada na wernisaż wystawy prac “O, cóż jest piękniejszego niż wysokie drzewa”, których głównym tematem i motywem przewodnim są drzewa. Autorami są zarówno twórcy profesjonalni, jak i dzieci, które tworzą intuicyjnie, tak jak czują, od serca.

Obejrzeć będzie można zarówno malarstwo, jak i grafikę, rysunek czy batik. Rozmaitość technik i ujęć prezentowanych na wystawie bynajmniej nie wyczerpuje przebogatego spektrum tego tematu. Ma za zadanie zwrócenie uwagi, jak bardzo ważnym i potrzebnym elementem naszego środowiska – świata w którym żyjemy – są drzewa – powiedziała Joanna Czubak.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych 23 listopada o godz. 13.00 do Galerii “Więzy”. Wernisaż rozpocznie spotkanie z Arkadiuszem Szarańcem, wielkim pasjonatem i znawcą przyrody . Jako teatrolog z wykształcenia i wieloletniego doświadczenia, podczas zajęć i spotkań stosuje on różne scenariusze i rekwizyty, zawsze dostosowane do wieku, składu publiczności, a zwłaszcza „miejsca akcji”. W mądry i trafiający do serca sposób uzmysłowi słuchaczom: Co ja mogę zrobić, aby zmniejszyć smog i ratować Ziemię, a najpierw zadbać o swoje własne najbliższe otoczenie?

Plakt wystawy prac na temat dPlakat wystawy prac na temat drzew w galerii Więzyzew w galerii Więzy

Będą prezenty – sadzonki, nasiona, w tym żołędzie z Puszczy Białowieskiej. Przebieg spotkania zostanie uzależniony od warunków atmosferycznych. Przy bezdeszczowej aurze zaprosimy wszystkich na rozmowę połączoną ze spacerem do Gminnego Parku Centrum, aby tam rozkoszować się przyrodą, rozmawiać. Na zakończenie wrócimy do Galerii “Więzy” w celu obejrzenia wystawy. Jeżeli warunki pogodowe nie pozwolą na spacerowanie i poprowadzenie zajęć plenerowych, warsztaty odbędą się w Galerii lub w Gminnym Ośrodku Kultury w Wiązownie (w zależności od liczebności zainteresowanych).

Arkadiusz Szaraniec - pisarz i teatrolog

Arkadiusz Szaraniec – publicysta, autor stałego cyklu w miesięczniku „Stolica” („Zwierzę w mieście”) oraz książek o roli natury we współczesnej cywilizacji i kulturze: „Żubry lubią jeżyny” (Czarne 2018 )i „Warszawa dzika” (Iskra 2019), laureat kilku nagród, w tym “Warszawskiej Premiery Literackiej – lipiec 2019”. Od wielu lat prowadzi warsztaty artystyczno-przyrodnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych dla szkół oraz instytucji kulturalnych. Uczestnicy spotkań biorą w nich udział na zasadzie partnerów, a nie biernych słuchaczy.

Data opublikowania strony: 15/11/2019