radio button mapa button pieed button
logo nagłówek
cz-b pomniejsz powiększ szukaj bip wiązowna bip wiązowna
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Gimnazjum w Gliniance w programie Erasmus +

Gimnazjum w Gliniance w programie Erasmus +

Uczniowie Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Pawła II w Gliniance kolejny raz angażują się w prace nad realizacją międzynarodowego projektu pod egidą „Erasmusa”. Tym razem temat przedsięwzięcia brzmi: „Gender equality across Europe”. W pracy nad projektem obok naszej szkoły są zaangażowane placówki z Hiszpanii, Francji i Turcji.

Uczestnicy projektu prowadzą badania związane z tematem pełnionych ról społecznych, predestynowania do wykonywania zawodów i kulturowego zróżnicowania w kontekście podziału płci. Podczas międzynarodowych spotkań omawiane są wyniki badań z danego obszaru, ustalane podobieństwa i różnice.
Uczniowie z Glinianki brali udział w dwóch międzynarodowych spotkaniach – w Hiszpanii i ostatnio we Francji.

W dniach od 21 do 28 stycznia ośmioosobowa grupa z opiekunami gościła w oddalonym o 150 km od Paryża Reims. Uczniowie mieszkali w domach rówieśników z Szampanii. Każdego dnia wszyscy uczestnicy projektu spotykali i pracowali nad analizą wcześniej przeprowadzonych badań. Kluczowe były wideo prezentacje dotyczące omawianego aspektu tematu gender.

Gospodarze z Francji przyjęli naszych uczniów bardzo serdecznie i troskliwie się nimi zaopiekowali. Odbyły się wycieczki: do ratusza w Reims (połączona ze spotkaniem z burmistrzem miasta), do słynnej katedry w tym mieście i oczywiście do Paryża. Program wycieczki do stolicy Francji obejmował: rejs po Sekwanie, zwiedzanie Łuku Triumfalnego, przejazd przez słynne francuskie ulice i pieszą wycieczkę do Wieży Eiffla.

Uczniowie poznali funkcjonowanie francuskiej szkoły, podobała im się jej swobodna atmosfera i dwunastostopniowa skala ocen. Do kraju powrócili bogatsi o nowe doświadczenia i znajomości.

W maju odbędzie się ostatnie spotkanie w ramach tego projektu. Gospodarzem będzie gimnazjum w Gliniance. Przez okres jednego tygodnia gościć będziemy uczniów i nauczycieli z Francji, Hiszpanii i Turcji.

info. z tukontakt@wiazowna.pl Daniel Kaczyński

Data opublikowania strony: 24/02/2017