Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Glinianka, Kopki i Czarnówka planem filmowym

Na terenie naszej gminy trwa realizacja zdjęć do filmu fabularnego "Dzień Czekolady".

Scenariusz, autorstwa Anny Onichimowskiej i Jacka Piotra Bławuta (oparty na książce Anny Onichimowskiej), jest pierwszym polskim projektem, który zdobył przyznawaną w Cannes międzynarodową Nagrodą ScripTeast im. Krzysztofa Kieślowskiego dla Najlepszego Scenariusza Europy Środkowowschodniej.

„Dzień czekolady” jest filmem familijnym, pokazującym świat dorosłych przez pryzmat wyobraźni dzieci. Ta baśń o miłości i tęsknocie, balansuje pomiędzy światem fantastycznym i realnym. Tłem dla wydarzeń są malownicze okolice rzeki Świder.

Zdjęcia realizowane przez Radka Ładczuka, rozpoczęły się 22 października i potrwają do 7 listopada. Plenery kręcone były już w Gliniance i Kopkach, ekipa filmowa jeszcze tam powróci odwiedzając dodatkowo Czarnówkę.

W filmie wystąpią Marek Bukowski, Magdalena Cielecka, Witold Dębicki, Tomasz Kot, Barbara Kurzaj, Katarzyna Kwiatkowska, Dawid Ogrodnik, Tomasz Sobczak, Katarzyna Zawadzka oraz mali aktorzy Julia Odzimek i Leo Stubbs. Premiera planowana jest na jesień 2016 r.

Jacek Piotr Bławut jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu i Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy. Jest współautorem scenariuszy filmów fabularnych: “Jeszcze nie wieczór”, “Sen motyla”, “Dzień czekolady”, “Hotel potworny”. W 2012 r. jego film „Samotność dźwięku” otrzymał Srebrnego Lajkonika za najlepszy polski film dokumentalny na Krakowskim Festiwalu Filmowym.

Data opublikowania strony: 29/10/2015