Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Historycy z Zakrętu najlepsi w Polsce!

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że uczniowie klasy VI SP w Zakręcie (pod opieką nauczycielki historii Natalii Maciak), którzy od początku roku szkolnego niezwykle mocno angażowali się w Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Bo warto pamiętać ”, zostali docenieni przez zacne grono jurorów (historyków, wykładowców uniwersyteckich, pracowników IPN-u).
Drużyna szóstoklasistów z Zakrętu zdobyła I miejsce spośród wszystkich szkół w Polsce!

Głównym celem projektu ”Bo warto pamiętać…”, nad którym patronat objęli: Mazowiecki Kurator Oświaty, Ministerstwo Obrony Narodowej i Wojsko Polskie, było pielęgnowanie tożsamości narodowej i kształtowanie postaw patriotycznych, poprzez upamiętnienie wybranych rocznic z historii Polski oraz wydarzeń istotnych dla lokalnych społeczności.

Szóstoklasiści przez cały rok szkolny wytrwale pracowali na swój sukces, popularyzując wiedzę o Dywizjonie 303 i bohaterskich postaciach cichociemnych (szczególnie tych biorących udział w akcjach podczas zrzutu „Pierzyna”). Zwycięzcy w nagrodę pojadą na dwutygodniowe warsztaty archeologiczne.

Uroczysta gala wręczenia nagród odbędzie się 16 czerwca w Centrum Edukacyjnym IPN im. Janusza Kurtyki „Przystanek Historia” w Warszawie.

info. z tukontakt@wiazowna.pl: Natalia Maciak

Data opublikowania strony: 31/05/2016