Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

II Sportowe Mistrzostwa Gminy Wiązowna i Spartakiada 2016 r.

Zakończyły się zmagania dzieci i młodzieży w II Sportowych Mistrzostwach Gminy Wiązowna i Spartakiadzie w roku szkolnym 2015/2016. W drugiej edycji tej prestiżowej imprezy sportowej w naszej gminie wzięła udział rekordowa liczba 400 zawodników ze szkół w Gliniance, Wiązownie i Zakręcie. Zawody składały się z różnych dyscyplin sportowych takich jak piłka nożna, piłka siatkowa, piłka koszykowa, tenis stołowy czy lekkoatletyka rozgrywana na obiektach szkolnych w Gliniance, Wiązownie i Finał w Zakręcie oraz Spartakiada dla klas 1-3 na boisku lekkoatletycznym w Gliniance. Wysoki poziom i olbrzymie zaangażowanie zawodników to olbrzymi sukces inicjatorów tej imprezy sportowej – Janusza Budnego Wójta Gminy Wiązowna i nauczycieli wychowania fizycznego ze szkół w Gminie Wiązowna.

Podziękowania należą się także dyrektorom szkół, w których odbywały się zawody sportowe oraz Dorocie Kanabus-Prokop –  kierownik Oświaty Gminnej, która kierowała z ramienia Gminy Wiązowna tymi zawodami sportowymi.

Podkreślić należy, że do tych zawodów dzieci i młodzież przygotowywała się przez cały rok i uczestniczyła w dziesiątkach eliminacji szkolnych oraz zawodach powiatowych czy międzypowiatowych – takiego „bumu” na sport szkolny nie było od wielu lat.

W następnym roku szkolnym 2016/2017 III Sportowe Mistrzostwa Gminy Wiązowna oraz Spartakiada na pewno się odbędą z jeszcze większym rozmachem i z udziałem jeszcze większej liczby sportowców z Naszej Gminy.

Zmagania młodych sportowców oraz pracę ludzi odpowiedzialnych za przygotowanie do tych imprez sportowych dzieci i młodzież należy ocenić na szóstkę z plusem!

info. z tukontak@wiazowna.pl:  Koordynator Sportu w Gminie Wiązowna- Tomasz Grzybowski

Data opublikowania strony: 19/06/2016