Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

II Szkolny Turniej Szachowy o „Puchar św. Floriana”

16 marca br. Szkoła Podstawowa im. Wincentego Witosa w Gliniance była gospodarzem II Szkolnego Turnieju Szachowego o „Puchar św. Floriana”, organizowanego przez Ochotniczą Straż Pożarną w Gliniance, pod honorowym patronatem wójta Gminy Wiązowna. Rozgrywki w szachach szybkich odbywały się w systemie 7 rund po 20 minut każda. Udział w nich wzięło łącznie 44 uczniów z klas 0-VI. Zawodnicy mieli do dyspozycji zimne napoje oraz słodki poczęstunek ufundowany przez Zakłady Piekarskie „Oskroba”. Po 4 godzinach zmagań wyłoniono zwycięzców w trzech kategoriach:

W kwalifikacji generalnej triumfował -Tymon WRÓBLEWSKI
II miejsce zajął – Piotr SZOSTAK
III miejsce zajął – Filip MANAJ

W kategorii zawodników klas 0-III
I miejsce zajął – Wojciech GNIADEK
II miejsce zajął – Bartosz BĄK
III miejsce zajął – Mirosław SMOLAK

W kategorii zawodników klas IV-VI
Złoto wywalczył – Mateusz DRABIK
Srebro wywalczył – Igor GNIADEK
Brąz przypadł Hubertowi MANAJOWI

Ponadto wyróżniono najlepszą zawodniczkę turnieju klas 0-III: Natalię ŁAGODĘ oraz klas IV-VI : Sandrę PADUCH (w kwalifikacji generalnej IV miejsce) oraz najmłodszego zawodnika rozgrywek, którym okazała się z Marysia TARCHALSKA z klasy „0”.

Zastępca wójta Gminy Wiązowna Tomasza Kostyra, dyrektor Szkoły Podstawowej w Gliniance Teresa Bąk oraz prezes OSP w Gliniance druh Artur Gniadek wręczyli wszystkim laureatom oraz osobom wyróżnionym pamiątkowe puchary, medale, dyplomy oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe. Ponadto każdy uczestnik otrzymał ufundowane przez Urząd Gminy w Wiązownie piękne kolorowe kubki i “smycze”. Impreza ta była drugą tego typu organizowaną przez Ochotniczą Straż Pożarną w Gliniance i cieszyła się dużym zainteresowaniem. Być może dzięki temu wpisze się ona w kalendarz cyklicznych imprez organizowanych na terenie Gminy Wiązowna.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w zorganizowanie tej fantastycznej imprezy.

info. z tukontakt@wiazowna.pl: Artur Gniadek

Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Gliniance w imieniu własnym i wszystkich uczestników II Szkolnego Turnieju Szachowego  o „Puchar św. Floriana” składa serdeczne podziękowania Prezesowi Ochotniczej Straży Pożarnej w Gliniance Panu Arturowi Gniadkowi za profesjonalne przygotowanie i przeprowadzenie turnieju oraz druhowi Zbigniewowi Mnichowi za pomoc w organizacji.

Dzięki Państwa inicjatywie i zaangażowaniu szachiści – uczniowie naszej szkoły już po raz drugi mogli uczestniczyć w tak emocjonującej rywalizacji jednocześnie doskonaląc swoje umiejętności i spędzając miło czas w gronie miłośników gry w szachy.

Liczymy na dalszą współpracę.

Do zobaczenia za rok!

Dyrektor SP w Gliniance Teresa Bąk

Data opublikowania strony: 20/03/2016