Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

IV Turniej Charytatywny. Gramy dla Hani

Piłka nożna biało-czarna na zielonej trawie. W tle bramka
W Boryszewie powstało kolejne boisko. gdzie dzieci i młodzież będą mogły grać m.in. w piłkę nożną (Foto: pixabay.com)

IV Turniej Charytatywny “MAMY GRAMY!!!”. Zapraszamy drużyny – złożone z rodziców i dzieci – 15 czerwca na Orlik w Zakręcie.

Już 15 czerwca na Orliku Zakręt (ul. Szkolna 11) odbędzie się IV Turniej Charytatywny “MAMY GRAMY!!!”. Początek imprezy o godz. 11.00. Tym razem gramy dla Hani Giepardy, małej mieszkanki naszej gminy chorej na SMA.

Zapraszamy do udziału drużyny złożone z opiekunów i dzieci. Warunek – przebranie, peruka na głowie, makijaż na twarzy. Wpisowe: 30 zł – osoba dorosła, 20 zł dziecko i 10 zł – każde kolejne dziecko.

W czasie turnieju odbywać się będą licytacje oraz loteria fantowa. Cały dochód z imprezy zostanie przekazany na leczenie Hani.

Hani można również pomóc – wpłacając pieniądze lub 1% swojego podatku na konto Fundacji Avalon nr: 62 1600 1286 0003 0031 8642 6001, KRS 0000270809, z dopiskiem: Gieparda 7976.

Dla wszystkich uczestników imprezy przewidziano poczęstunek – pizzę PE-PE.

Zapisy wyłącznie poprzez SMS pod nr tel.: 887 503 035. W treści wpisujemy: imię i nazwisko + imię dziecka i rok urodzenia (tylko dzieci).

Hania Gieparda jest bohaterką „Świątecznej Radości Pomagania” – akcji Gminy Wiązowna, którą organizujemy od czterech lat. Hania ze swoimi rodzicami mieszka w Czarnówce. Choruje na rdzeniowy zanik mięśni typu 1. Często nazywana genetycznym mordercą dzieci. Na skutek nieprawidłowej pracy komórek w rdzeniu kręgowym, które powinny przekazywać bodźce ruchowe do mięśni, dochodzi do ich zaniku. Znikają również mięśnie odpowiedzialne za przełykanie i oddychanie. Chorzy na SMA1 w szybkim czasie tracą możliwość ruchu – są leżący, tracą możliwość samodzielnego oddychania i przełykania, wymagają 24-godzinnej opieki.

Info z: tukontakt@wizowna.pl

Jacek Skwara

Data opublikowania strony: 06/06/2019