Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

“Jeśli chcesz być kochanym, kochaj”. Tablica poświęcona pamięci Jadwigi Żak

Wyjątkowy dzień w Domu Społecznym w Radiówku

29 października, przed Domem Społecznym w Radiówku odbyła się uroczystość odsłonięcia tablicy poświęconej pamięci Jadwigi Małgorzaty Żak z d. Skolimowskiej. Napis na tablicy głosi “Jeśli chcesz być kochanym, kochaj” [Seneka].

Tablica poświęcona jest mamie Małgorzaty Żak – Jadwidze Żak z d. Skolimowskiej, człowiekowi wielkiego serca, która bez wątpienia była wzorem dla swojej córki. Dzięki swojej mamie, pani Małgorzata wyniosła z domu szlachetne i piękne wartości, wzory postępowań, co zaowocowało otwartością  na problemy innych i powstaniem Domu Społecznego w Radiówku. Dzięki ogromnej ofiarności, osoby niepełnosprawne, wykluczone społecznie i borykające się z różnego rodzaju trudnościami życiowymi znalazły tu swoje miejsce.

Odsłonięcia tablicy wspólnie dokonali Małgorzata Żak i wójt Janusz Budny. “Jestem ogromnie dumny, że w naszej społeczności są takie osoby, gotowe nieść pomoc potrzebującym, zdolne do poświęceń i wyrzeczeń dla innych” – powiedział wójt.

Uroczystość obfitowała w wiele wrażeń, a to za sprawą podopiecznych i pracowników GOPS i WTZ, którzy zapewnili oprawę artystyczną. W czasie ich występu, w oczach widzów pojawiły się łzy wzruszenia i radości. Szczególnych wrażeń dostarczyła Agnieszka,  która brawurowo wykonała utwór Violetty Villas pt. “Do Ciebie, Mamo”.

Data opublikowania strony: 29/10/2015