bip wiązowna bip wiązowna Polska Fundusze EU Czyste powietrze Rodo Ochrona Danych Osobowych
logo nagłówek
szukaj
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Obchody Święta Niepodległości w Zakręcie

Sto lat temu Polska, podzielona na długi czas, między trzy obce mocarstwa odzyskała utraconą niepodległość. Wspominając 11 listopada 1918 roku, pamiętamy o bohaterach, którzy ginęli, walcząc o wolność naszego kraju. Dzięki ich poświęceniu współcześni Polacy mogą cieszyć się, że żyją w pięknym i suwerennym państwie. W tegorocznych uroczystościach lokalnych wzięli udział: samorządowcy, przedstawiciele placówek oświatowych, stowarzyszeń, organizacji i instytucji działających na terenie Gminy Wiązowna.

Radosne świętowanie rozpoczęło się od uczestnictwa w Eucharystii sprawowanej w kościele pw. św. Pawła Apostoła w Zakręcie. Mszę świętą, odprawioną w intencji ojczyzny, poprzedził wzruszający występ chóru Mienia River. Poczty sztandarowe, wystawione przez jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej oraz szkoły z terenu naszej gminy, swoją obecnością uświetniły wydarzenia jubileuszowe. Po wysłuchaniu uroczystego przemówienia, wygłoszonego przez Wójta Gminy Wiązowna, uczestnicy obchodów udali się do Szkoły Podstawowej im. Cypriana Kamila Norwida w Zakręcie.

Podczas wieczornicy uczniowie zaprezentowali spektakl, w którym z talentem i zaangażowaniem ukazali drogi naszych przodków do wolności. Piękny śpiew szlagierów, z poszczególnych dekad odrodzonej ojczyzny, przywołał wspomnienia minionych lat.

W programie uroczystości przygotowanym przez organizatorów – Szkołę Podstawową im. Cypriana Kamila Norwida w Zakręcie i Gminny Ośrodek Kultury w Wiązownie, znalazł się również wernisaż prac sekcji fotograficznej GOK – „sto lat w modzie”. Podczas wydarzenia można było obejrzeć, wykonaną przez uczniów, instalację przestrzenną „Moja Polska”. W czasie obchodów goście zapoznali się z ekspozycją plenerową „Tak powstała Niepodległa” przygotowaną przez Biuro Programu „Niepodległa”. Lokalne uroczystości jubileuszowe stały się wspaniałą okazją do wspólnego świętowania rocznicy tak wyjątkowej dla naszego kraju.

info z tukontakt@wiazowna.pl
Magdalena Sadkowska

Data opublikowania strony: 16/11/2018