mapa button pieed button pieed button
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Logo Teraz Polska

Kąck – Wiązowna – Józefów. Kiedy ruszy nowa linia autobusowa?

Kąck – Wiązowna – Józefów. Kiedy ruszy nowa linia autobusowa?

Autobusy w barwach stołecznego ZTM
Autobusy w barwach stołecznego ZTM (Foto: ZTM)

Trwają przygotowania do uruchomienia nowej linii autobusowej, która połączy Kąck z Wiązowną oraz Józefowem. Planujemy, że linia ruszy od 1 stycznia 2022 r.

Gmina Wiązowna obecnie jest na etapie wyłonienia wykonawcy, który wybuduje pętlę autobusową w Kącku. W trakcie opracowania jest dokumentacja projektowa dotycząca brakujących przystanków. Projekt stałej organizacji ruchu jest na etapie uzgodnień. Zakończenie budowy infrastruktury przystankowej zaplanowane jest na koniec czwartego kwartału 2021 r. Całkowity koszt obsługi nowej linii to ok. 1 450 000 zł rocznie, z czego na Gminę Wiązowna przypada 672 000 zł.

Trasa linii na terenie gminy Wiązowna będzie prowadzić przez: Kąck, Duchnów, Boryszew, Stefanówka, Wiązowna i  Emów. Na terenie Józefowa przebiega ul. Wiązowską, ul. Piłsudskiego,  ul. Wyszyńskiego (odcinek północny), ul. 3 Maja, ul. Graniczną, ul. Nadwiślańską, ul. Wyszyńskiego (odcinek południowy), i następnie ul. Piłsudskiego i ul. Wiązowską do Gminy Wiązowna. Linię autobusową będzie obsługiwać Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie.

Więcej informacji na ten temat udziela Karol Bronikowski – Wydział Spraw Społecznych, nr. tel. 22 512 58 38, e-mail: k.bronikowski@wiazowna.pl

Data opublikowania strony: 24/08/2021