Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Karta Dużej Rodziny

Od 2016 r. nasza gmina  – na podstawie ogólnopolskiego programu Karty Dużej Rodziny – wprowadziła program dla rodzin 3 + zamieszkałych na naszym terenie. Uchwałą Nr 4.XIX.2016 z 26 stycznia 2016 r. Rady Gminy Wiązowna wprowadzono na terenie Gminy Wiązowna „Gminny program dla rodzin wielodzietnych (KARTA DUŻEJ RODZINY). Celem programu jest promowanie pozytywnego wizerunku rodziny wielodzietnej, umacnianie, wspieranie oraz zwiększanie szans rozwojowych i życiowych dzieci i młodzieży z rodzin wielodzietnych.

Dokumentem identyfikującym osobę uprawnioną do korzystania z programu jest Karta Dużej Rodziny. Uprawnionych członków rodziny wielodzietnej z Gminy Wiązowna identyfikuje się po siedmiu pierwszych cyfrach, widniejących na karcie: 1417082.

Kartę Dużej Rodziny (ogólnopolską, ze zniżkami dla rodzin z Gminy Wiązowna) można otrzymać w Centrum Usług Społecznych (dawny Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej) (Radiówek 25, tel. /fax 22 780 46 59, 610 45 53, e-mail: bom@cuswiazowna.pl).

Karta, w związku z realizacją programu, uprawnia na terenie gminy Wiązowna:

1. w jednostkach organizacyjnych Gminy Wiązowna

1) do 50 % zniżki na wydanie drugiej karty bibliotecznej oraz usługi reprograficzne (ksero, wydruki) w Bibliotece Publicznej Gminy Wiązowna;
2) do zniżki 10 zł miesięcznie za osobę na zajęcia organizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Wiązownie;
3) do zniżki w wysokości 0,77 zł od każdego metra dostarczonej wody przez Zakład Gospodarki Komunalnej w Wiązownie;
4) do zniżki 10 zł miesięcznie na zajęcia dodatkowe powyżej podstawy programowej, prowadzone w placówkach oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Wiązowna (od września 2016 r.);
5) do dopłaty 1 zł dziennie do posiłku (obiadu) w placówkach oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Wiązowna, z zastrzeżeniem osób, które mają finansowany posiłek z innych źródeł (od 14 stycznia 2020 r.).

2. w sklepach / restauracjach / przedsiębiorstwach – według deklaracji przedsiębiorców.

Lokalnych przedsiębiorców, którzy włączyli się do programu, rozpoznajemy m.in. po znaku graficznym umieszczonym w widocznym miejscu.

Data opublikowania strony: 09/08/2016