Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Kolejna linia ZTM przedłużona. Tym razem 720 do Rzakty

Od 31.08. autobus do Rzakty

Po okresie wakacyjnym wraca połączenie linii 720 na odcinku Glinianka – Rzakta, mimo że z punktu widzenia Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie jest to połączenie nierentowne. Udało się przekonać przewoźnika, że nie zawsze to koszty powinny decydować o utrzymaniu linii, że oprócz pieniędzy liczy się także dobro mieszkańców. ZTM warunkowo zgodził się na utrzymanie rozkładu jazdy 720 sprzed wakacji, ale do 15 listopada będzie monitorował liczbę pasażerów na tej trasie. Jeśli będzie ich zbyt mało, zwiększy opłatę, którą na rzecz ZTM ponosi gmina. Wtedy negocjacje rozpoczną się na nowo.

Zachęcamy do korzystania z tego połączenia. Większa niż do tej pory liczba pasażerów pomoże nam w ewentualnych, kolejnych negocjacjach.

W czerwcu na terenie gminy wprowadziliśmy linie L do Otwocka, w tym L20, która przewozi pasażerów na trasie Rzakta – Glinianka – Otwock. Ich celem jest usprawnienie komunikacji ze stolicą powiatu, a w dalszej perspektywie – z Warszawą. Cały czas trwa jednak remont torowiska SKM, a więc synchronizacja wszystkich środków transportu, na których obowiązuje wspólny bilet, jest utrudniona.

Od września wydłużona będzie także linia  ZTM 730 do Brzezin, dokąd dojeżdżają uczniowie z naszej gminy. To kolejny krok w rozbudowie systemu komunikacji.

Takie zmiany wprowadzane są sukcesywnie i zależą m.in. od stanu dróg, przystanków, a także zapotrzebowania pasażerów. W negocjacjach uczestniczy ZTM, który odpowiada za optymalizację dowozu ludzi do Warszawy, a także samorządy gminne. Jedna zmiana rozkładzie jazdy autobusów w naszej gminie  wiąże się ze zmianami w rozkładzie całej linii, a nawet kilku linii, i dotyczy pasażerów nie tylko z naszego terenu. Dlatego takie zmiany nie są proste i wymagają bardzo trudnych i czasochłonnych negocjacji.

Dodatkowy informacji na temat komunikacji publicznej w gminie Wiązowna udziela:
Michał Białek – Inspektor w Referacie Organizacyjnym
pok. 007
tel. 22 512 58 38
email: m.bialek@wiazowna.pl

Data opublikowania strony: 19/08/2015