Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Konkurs ekologiczny dla dzieci i młodzieży. Wyniki

Tegoroczny gminny konkurs ekologiczny poświęcony był tematyce związanej z ochroną powietrza. Zorganizowany był w trzech kategoriach dla najmłodszych uczestników – praca plastyczna „Bohaterski Antysmog!”, dla młodszych klasy szkoły podstawowej – praca literacka, wypowiedź ustana, a dla starszych uczestników – film lub spot „Mieszkańcu, dbaj o powietrze!”.

Do uczestnictwa w konkursie zaprosiliśmy wszystkie placówki oświatowe z terenu gminy Wiązowna. Na konkursu wpłynęło 41 prac (31 plastycznych, osiem literackich i dwa spoty). Jury, oceniając pracę, brało pod uwagę m.in. samodzielność oraz estetykę. Uczestnicy konkursu wykazali się dużą wiedzą na temat problematyki związanej z niską emisją. W swoich pracach wykazali przyczyny i możliwości ograniczenia niskiej emisji. Ocena prac była bardzo trudna, przede wszystkim z uwagi na wysoki poziom wiedzy reprezentowanej przez wszystkich uczestników. W konsekwencji komisja przyznała nagrody 39 pracom.

W podziale na kategorie wiekowe wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

I grupa – dzieci w wieku przedszkolnym

3 lata – I miejsce: Oliwia Ciach (przedszkole w Pęclinie), II miejsce: Karolina Bojanowska (przedszkole w Zakręcie), III miejsce: Liliana Borkowska (przedszkole w Zakręcie).

4 lata – I miejsce: Karol Krzysik i Nikodem Pawełski (przedszkole w Wiązownie), II miejsce: Wiktor Gałązkiewicz (przedszkole w Pęclinie) i Lidia Czajkowska (przedszkole w Wiązownie), III miejsce: Weronika Witan (przedszkole w Woli Duckiej) i Piotr Smoliński (przedszkole w Wiązownie). Wyróżnienia: Maria i Antoni Rosenberg (przedszkole w Wiązownie), Oliwia Kozerska (przedszkole w Pęclinie), Leon Bularz (przedszkole w Zakręcie).

5 lat – I miejsce: Tymon Oboza i Adam Czajkowski (przedszkole w Wiązownie), II miejsce: Julia Dąbrowska (przedszkole w Pęclinie), III miejsce: Pola Guba (przedszkole w Wiązownie) i Agnieszka Podgórna (przedszkole w Zakręcie). Wyróżnienia: Maja Lewandowska, Wojciech Sawicki i Janek Sęk (przedszkole w Zakręcie), Lenka Hilse i Joanna Kropielnicka (przedszkole w Wiązownie), Kaja Rybak (przedszkole w Woli Duckiej).

6 lat – I miejsce: Grzegorz Goździk (przedszkole w Pęclinie) i Jakub Smoliński (przedszkole w Zakręcie), II miejsce: Nina Grzelak (przedszkole w Zakręcie), III miejsce: Ignacy Kurzyna i Natalia Domańska (przedszkole w Zakręcie).

II grupa – klasy 0-3 szkoły podstawowej

I miejsce: Wiktor Kuśmierczuk (SP Zakręt) i Julian Smoliński (SP Wiązowna), II miejsce: Joanna Dziewulska (SP Glinianka) i Wiktor Soboń (SP Zakręt), III miejsce: Małgorzata Sawicka (SP Zakręt) i Igor Woźnica (SP Glinianka). Wyróżnienie: Aleksandra Siporska (SP Glinianka), Nikola Duszka (SP Wiązowna).

III grupa – klasy 4-8 szkoły podstawowej

I miejsce: Antek Kwasek (SP Zakręt), II miejsce: Adam Sędek (SP Malcanów).

Bardzo dziękujemy za uczestnictwo w konkursie wszystkim uczestnikom. Opiekunom dzieci, dziękujemy za ich merytoryczne przygotowanie. Nagrody w konkursie rozdane zostaną w poszczególnych placówkach oświatowych.

Agnieszka Chyżyńska

Data opublikowania strony: 20/03/2023