radio button mapa button pieed button
logo nagłówek
cz-b pomniejsz powiększ szukaj bip wiązowna bip wiązowna
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Krzysztof Kołakowski

Krzysztof Kołakowski

Krzysztof Kołakowski

Mój okręg wyborczy: Kruszówiec, Wola Ducka, Wola Karczewska
tel. 507 177 766
email: k.kolakowski@wiazowna.pl

KOMISJE

Komisje Rady Gminy, w których pracuję:
– Komisja Gospodarcza,
– Komisja Inwestycyjna

OPINIA O UBIEGŁOROCZNYM BUDŻECIE

2016 rok:

Rok 2016 był rokiem kontynuacji założeń dot. rozwoju gminy, przyjętych przez Wójta i Radę Gminy już na początku kadencji. Optymistyczne jest to, iż oprócz stałych wydatków na oświatę, administrację czy cele społeczne, regularnie zwiększają się kwoty w budżecie przeznaczone na  inwestycje. Kolejny już rok, bardzo dużą część budżetu pochłonęła budowa i modernizacja szkoły podstawowej w Malcanowie. Inwestycja bardzo potrzebna i cieszy fakt, iż jest już bliska finalizacji. Mieszkańcy poszczególnych miejscowości, na pewno sami zauważają co w ich otoczeniu się zmienia i bezpośrednio przekłada na komfort życia, a więc remontowane drogi, kolejne powstające latarnie oświetleniowe, czy nowe odcinki kanalizacji. Istotne jest, aby to właśnie mieszkańcy najbardziej odczuwali pozytywne skutki zwiększającego się z roku na rok budżetu i aby cyferki zapisywane w kolejnych uchwałach przekładały się bezpośrednio na ich życie. Wydaje się, że jest to w obecnej chwili realizowane a plany na lata kolejne są jeszcze bardziej ambitne, więc fakty te na pewno pozwalają patrzeć w przyszłość z optymizmem.

2015 rok:

Moja ocena budżetu 2015 r., a głównie kwestia jego realizacji, jest jak najbardziej pozytywna. Cieszy przede wszystkim fakt, iż mimo ogromnych obciążeń stałych ( oświata, administracja czy pomoc społeczna ) udało się w poprzednim roku wygospodarować bardzo dużą kwotę (ok 16 mln. zł ) z przeznaczeniem na inwestycje. Priorytetowym zadaniem, a jednocześnie dużym obciążeniem dla budżetu była i ciągle jest budowa i modernizacja szkoły podstawowej w Malcanowie. Wiadomym jest, że w naszej gminie w związku z ” przeładowaniem” szkół jest to inwestycja konieczna i wymagająca natychmiastowej realizacji. Należy więc docenić, iż prace przebiegają zgodnie z harmonogramem, a poszczególne etapy zamykane są nawet przed czasem.
Napawa optymizmem również fakt, że mimo rekordowej kwoty i rekordowej ilości zaplanowanych inwestycji w poprzednim roku, praktycznie wszystko co było zaplanowane,  udało się zrealizować. Najbardziej cieszy to, co widoczne jest gołym okiem i bezpośrednio przekłada się na komfort życia mieszkańców, a więc kolejne remontowane drogi ( również bardzo duże obciążenie dla budżetu ), kolejne powstające latarnie oświetleniowe, czy kolejne odcinki kanalizacji. Mnie osobiście cieszy fakt zakończenia remontu Domu Kultury ” Nad Świdrem” w Woli Karczewskiej i  adaptacji z przeznaczeniem na Dom Dzienny Senior-Wigor. Obiekt ten obecnie będzie służył integracji wszystkich mieszkańców naszej społeczności. Korzystać z niego będą zarówno seniorzy, jak i dorośli, młodzież czy dzieci. Mimo pozyskania sporego dofinansowania, również ta inwestycja była sporym obciążeniem dla budżetu, ale ją również udało się z powodzeniem zrealizować. Podsumowując: był to rok ambitnych planów i z satysfakcją można powiedzieć, że czas ten nie został zmarnowany.

Data opublikowania strony: 29/06/2015