Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Lato w Zakręcie

Mimo, iż wakacje zaczęły się na dobre, w szkole nadal słychać gwar dzieci.

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci wspólnie z Zespołem Szkolno-Gimnazjalnym w Zakręcie jak co roku zorganizowało półkolonie dla dzieci z tej szkoły. Półkolonie odbyły się w pierwszym tygodniu wakacji, czyli w dniach 29 czerwca – 03 lipca 2015 roku. W tym roku odbywały się w formie wyjazdowej. Program półkolonii był bardzo urozmaicony. Każdego dnia dzieci robiły coś ciekawego i niepowtarzalnego.

W pierwszym dniu została zorganizowana Spartakiada Sportowa w Wiązownie. Wszyscy mogli wypróbować swoje sportowe umiejętności. Były biegi na krótki i długi dystans, były tory przeszkód, były również rozgrywki w „Dwa Ognie”. Bardzo dziękujemy Dorocie Borowik i Krzysztofowi Kwasowi za zorganizowanie tak udanej imprezy sportowej. Zwycięzcy zostali nagrodzeni medalami. Emocji i zabawy było co niemiara.

W następnym dniu wspólnie z dziećmi z ognisk z Wiązowny odwiedziliśmy warszawskie ZOO. Mieliśmy okazję poznać wiele gatunków zwierząt, które pochodzą z różnych stref klimatycznych świata. Ogród zoologiczny to urocze miejsce do spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu. Pogoda dopisała. Wszyscy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wrócili pełni wrażeń do Zakrętu. Byliśmy również w kinie na filmie pt. „Minionki”.

Dużą atrakcją była wizyta w Centrum Edukacji Leśnej w Celestynowie. Dzieci w czasie wycieczki uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych o tematyce przyrodniczo-leśnej. Dzieci obejrzały ekspozycję zwierząt w sali „las”, mogły zobaczyć prawdziwe żeremia bobrowe i uczestniczyły w wyprawie na Goździkowe Bagno. Dla dzieci spotkanie z lasem i jego mieszkańcami było niesamowitą przygodą. Po zajęciach czekały na nas w leśnej wiacie smaczne kiełbaski z grilla.

Pierwszy tydzień wakacji zakończyliśmy w Domu Spotkań z Historią w Warszawie. Byliśmy na zajęciach „Czy folklor może być trendy?” połączonych z zajęciami plastycznymi, na których projektowaliśmy przedmioty użytkowe z elementami ludowymi. Później był spacer Krakowskim Przedmieściem zakończony na Starym Mieście.

info. z tukontakt@wiazowna.pl Krystyna Wroniewicz

Data opublikowania strony: 27/07/2015