Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Lepsze życie dla Seniorów z naszej gminy!

Od listopada Seniorzy mieszkający na terenie gminy Wiązowna odkrywają zalety swojego wieku w placówce „Senior-WIGOR”. Jest to miejsce gdzie spotkają ciekawe osoby w podobnym wieku, spędzają czas w przyjemny i zorganizowany sposób.

Oprócz codziennych warsztatów terapii zajęciowej, dodatkowo trzy razy w tygodniu odbywają się spotkania z fizjoterapeutą. Zajęcia są kreatywne, uwzględniają indywidualne potrzeby i preferencje danej osoby. Każdy ma dostosowany plan usprawniania. Przed rozpoczęciem rehabilitacji wśród uczestników jest przeprowadzany wywiad dotyczący stanu zdrowia i za każdym razem mierzone ciśnienie krwi. W dokumentacji medycznej zaś znajdują się indywidualne karty postępu. Dzięki temu można na bieżąco monitorować stan zdrowia naszych podopiecznych. Dla osób ze schorzeniami narządu ruchu, np. po endoprotezoplastyce stawów czy po przebytych udarach, przewidziane są ćwiczenia wzmacniające siłę mięśniową, zwiększające zakres ruchomości stawów, ćwiczenia równowagi i stabilizacji. W ramach kompleksowej rehabilitacji sprawdzany jest także sposób chodu pacjentów, kontrolowana postawa ciała i inne obecne dysfunkcje. Placówka dysponuje dużą ilością przyborów rehabilitacyjnych typu materace, drabinki, berety sensoryczne, piłki o różnych wielkościach, laski gimnastyczne. Sprawia to, że zajęcia są ciekawe i niestandardowe i za każdym razem można liczyć na pomysłowość naszego terapeuty. Są tworzone m.in. tory przeszkód o różnych stopniach trudności, ćwiczenia ogólnousprawniające, po których może nastąpić złagodzenie bólu np. w obrębie kręgosłupa. Wśród uczestników jest również osoba niewidoma, która również może liczyć na indywidualnie dobrane zajęcia: są przygotowane specjalne piłki dźwiękowe poprawiające koordynację. Takie zajęcia sprawiają wiele radości i satysfakcji. Mamy także miejsce do ćwiczenia sprawności manualnej ręki, gdzie wykorzystane są wałki i małe piłeczki. Dzięki wiedzy i doświadczeniu naszego fizjoterapeuty można także liczyć na korzystanie z Kinesio Tapingu, czyli oklejania okolic bólowych specjalnymi taśmami. Złagodzenia dolegliwości lub nawet ustąpienie zauważa się od razu po naklejeniu taśm. Ogromną zaletą jest obecna w trakcie ćwiczeń muzyka (można dokonywać wyboru repertuaru), co zwiększa komfort pacjentów.

Dzięki nadchodzącej wiośnie otwiera się możliwość prowadzenia zajęć na świeżym powietrzu; przewidziane są spacery, ćwiczenia grupowe, gimnastyka.

Wszystkie zajęcia mają na celu ulepszyć naszym uczestnikom jakość życia codziennego przez poprawienie sprawności fizycznej. Najstarsi uczestnicy mają ponad 90 lat! Ich energia jest godna podziwu, a samopoczucie z dnia na dzień coraz lepsze, co świadczy o profesjonalizmie świadczonych usług rehabilitacyjnych.

Wszystkie osoby zainteresowane uczestnictwem w zajęciach oferowanych przez Dzienny Dom „Senior-WIGOR” zapraszamy do naszego Domu.

Informacja o wolnych miejscach w DD “Senior-WIGOR” udzielana jest telefonicznie pod nr 505 599 703 lub osobiście w siedzibie Dziennego Domu “Senior-WIGOR” w godz. 8.00 – 16.00.

Info z tukontakt: Jolanta Bogucka senior.wigor@wp.pl

Data opublikowania strony: 07/04/2016