Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Listopadowe Dni Kultury dla Dzieci

Zapraszamy na Listopadowe Dni Kultury (16-18 listopada) organizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Wiązownie oraz Bibliotekę Publiczną Gminy Wiązowna. Dni Kultury organizowane są po raz trzeci, zawsze z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci Bajkowych. Tegoroczne spotkania z kulturą i teatrem nawiązują do szczególnego jubileuszu tj. 100 – lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

Wydarzenie skierowane jest do dzieci, aby przybliżyć im historię kraju w sposób ciekawy i pouczający. Pierwszym spektaklem, zaplanowanym na 16 listopada, będzie przedstawienie pt.: „Zaczarowany młynek”, opowiadające o rybaku, który otrzymał tajemniczy prezent od nieznanego przybysza. W spektaklu poruszane są tematy związane z geografią Polski, podkreślona jest rola Królowej polskich rzek tj. rzeki Wisły. Pierwszego dnia spotykamy się w filii Biblioteki Publicznej w Duchnowie.

Następnego dnia tj. 17 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury w Wiązownie, zapraszamy na przedstawienie pt.: „Przygody Bociana Klekosława”. Aktorzy przedstawią historię bociana, który ląduje w krainie Rompompomlandii, gdzie zaprzyjaźnia się ze śmiesznymi stworkami. Spotyka również czarownicę, która koniecznie chce mu ukraść dziób. Kiedy wreszcie dolatuje do celu, dowiaduje się dużo o Polsce — swoim rodzinnym kraju.

Ostatnim, szczególnym spektaklem – 18 listopada w Domu Kultury w Woli Karczewskiej będzie przedstawienie pt.: Ziuk Piłsudski. Odzyskana wolność. Jest to kilka scen z życia małego Ziuka, nastolatka Józefa i wreszcie dorosłego przywódcy legionów. To łatwa i żartobliwa opowieść o Józefie Klemensie Piłsudskim zwanym Ziukiem. Karnet na trzy przedstawienia to koszt 15 zł, a jeden spektakl to koszt 6 zł. Zapraszamy wszystkie dzieci, aby ciekawie spędzając czas, mogły przybliżyć sobie ważne wartości patriotyczne. Spektakl niedzielny, zakończony zostanie warsztatami plastyczno – artystycznymi, podczas których dzieci wykonają piękne jesienne dekoracje. Oczywiście nie zabraknie również motywów patriotycznych.

Więcej informacji Gminny Ośrodek Kultury, ul. Kościelna 41, tel. 780 41 79

info z tukontakt@wiazowna.pl
Paulina Sokół
Damian Krawczyk

Data opublikowania strony: 10/10/2018