Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Ludowe Andrzejki w Zakręcie. Zebraliśmy ponad 51 tys. zł!

Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej wraz z Lenką (Foto: E. Różańska)

Zabawa do białego rana, przepyszne jedzenie, skoczny występ Zespołu Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej oraz młodych tancerzy tańca towarzyskiego - to wszystko czekało na gości "Andrzejek na ludowo", zorganizowanych w sobotę 25 listopada w Klubie Sportowym Zakręt. Wydarzenie miało charakter charytatywny - w sumie zebraliśmy ponad 51 tys. zł z licytacji oraz biletów – cegiełek.

Już przed godz. 19.00 zaczęli pojawiać się pierwsi goście. W sumie do trzeciej nad ranem bawiło się 127 osób. Nic dziwnego. Niepowtarzalny, ludowy klimat, który stworzyła dyrektor Przedszkola „Leśna kraina” w Zakręcie Joanna Wasiak wraz z grupą współpracowników i wolontariuszy, sprawił, że nikomu nie chciało się wracać do domu. Uczestnicy mogli degustować wyśmienite potrawy kuchni polskiej serwowane przez zespół kelnerów Renaty i Arkadiusza Boguckich, przepyszne pieczone jagnię, przygotowane przez Zajazd do Gruzji 2700 km, a także skorzystać z fotobudki 360 stopni. O muzykę i wspaniałą zabawę zatroszczy się zespół muzyczny Weekend Joy Band. Nogi same rwały się do tańca.

W czasie zabawy towarzyszyła nam bohaterka całego tego zamieszania  – Lenka wraz z rodziną. Dziewczynka jest bardzo pogodnym dzieckiem. Zawsze uśmiechnięta i radosna, mimo że codziennie walczy o każdy oddech. Mukowiscydoza, z którą się zmaga, to ciężka, nieuleczalna choroba genetyczna, atakująca głównie układ oddechowy, ale także pokarmowy.

Życie z tą chorobą jest bardzo trudne, ale mama i Lenka jakoś sobie radzą. Kilka razy dziennie Lenka musi przechodzić fizjoterapię oddechową. Nie może opuścić nawet jednego dnia, aby nie pogorszył się stan jej płuc. Dodatkowo Lenka ma niewydolną trzustkę, więc do każdego posiłku musi zażywać enzymy trawienne oraz masę innych leków, aby w miarę normalnie funkcjonować. To wszytko kosztuje coraz więcej. Niestety, mama Lenki, która samotnie wychowuje dziewczynkę, nie jest w stanie zapewnić Lence wszystkiego, co dziewczynka potrzebuje do w miarę normalnego funkcjonowania.  Mamę – Malwinę w walce o zdrowie Lenki wspierają dziadkowie dziewczynki.

Podczas naszych Andrzejek odbywały się licytacje przedmiotów ofiarowanych przez darczyńców. Do szczodrości nakłaniali organizatorka, Joanna Wasiak i dyrektor Pawilonu Kultury Robert Mojsak. Największą popularnością cieszył się voucher na kolację z Wójtem Gminy Wiązowna Januszem Budnym oraz Przewodniczącym Rady Gminy Wiązowna Andrzejem Cholewą. Z jednej kolacji zrobiły się trzy, wszystkie wysoko licytowane.

Swoich nowych właścicieli znalazły też m.in. bilety na koncert, ofiarowane przez piosenkarza Sławka Uniatowskiego, książki z autografami prof. Jerzego Bralczyka, który gościł na naszym Forum Gospodarczym (Nagrody dla najlepszych firm i stowarzyszeń. Złote Wiązy rozdane!), wiele voucherów i przedmiotów ofiarowanych przez ludzi o dobrych, szczodrych sercach. Nie sposób wymienić wszystkich darczyńców. Lista jest bardzo długa. Bardzo dziękujemy za wszystko, co przekazaliście. Zebrane podczas tego wydarzenia pieniądze – ponad 51 tys. zł – wkrótce oficjalnie trafią do Lenki. Dołożymy do nich kwotę zebraną podczas piątkowego Kabaretu “Na chwilę”, na który zapraszamy wraz z Pawilonem Kultury do Duchnowskiego Domu Kultury.

Data opublikowania strony: 30/11/2023