mapa button pieed button pieed button
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Lutowe „Powiązania”. Zapraszamy do lektury

Lutowe „Powiązania”. Zapraszamy do lektury

Okładka pisma "Powiązania". Pędzące o zmroku auta na autostradzie
W lutowym numerze znajdziecie Państwo wiele ciekawych informacji na temat naszej gminy (Foto: UG)

O niekorzystnym dla naszej gminy wariancie budowy Obwodnicy Aglomeracji Warszawskiej, o drogach powiatowych, które przejęła nasza gmina oraz o darmowym transporcie dla osób starszych i niepełnosprawnych – o tym m.in. przeczytacie Państwo w najnowszym numerze „Powiązań”.

Nie chcemy kolejnej autostrady na naszym terenie! W styczniowych „Powiązaniach” znajdziecie Państwo informacje na temat spotkania z Główną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad, na którym zaprezentowano warianty budowy Obwodnicy Aglomeracji Warszawskiej. Dwa forsowane przez GDDKiA to te, które przebiegają przez Gminę Wiązowna. O tym na str. 4 – 7. Prezentujemy również stanowisko Rady Gminy Wiązowna, która wyraża swój stanowczy sprzeciw wobec tej inwestycji. Treść stanowiska publikujemy na str. 15.

Piszemy także o drogach powiatowych, które przejęła nasza gmina w zarządzanie (str. 8-9), o współpracy z Ochotniczymi Strażami Pożarnymi (str. 10) oraz o elektronicznej rekrutacji do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych i klas I w szkołach podstawowych na terenie gminy Wiązowna. Nabór rozpocznie się 1 marca. O tym więcej na str. 24- 25.

W numerze również znajdziecie Państwo informacje o naborze wniosków do Programu „Rodzina 500+”, o szczepieniach na COVID-19, o tym, jak i co kompostować oraz poznacie kilka zasad morsowania o ćwiczeń przygotowujących do tenisa stołowego.

To tylko kilka z wielu tematów, jakie poruszamy na łamach naszego pisma. Najnowszy numer „Powiązań” jest dostępny m.in. w instytucjach i sklepach na terenie całej gminy.

Wersję elektroniczną można pobrać z naszej strony, jest też pod tekstem. Zapraszamy i życzymy przyjemnej lektury!

Data opublikowania strony: 12/02/2021