mapa button pieed button pieed button
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki. Granty do 10 tys. euro

Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki. Granty do 10 tys. euro

Dużo banknotów o nominale 50 euro
Środki można pozyskać z UE na różnego rodzaju działania (Foto: pixabay.com)

Ruszył nabór wniosków o granty w ramach pilotażowej edycji programu Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego „Generacja V4”. Można otrzymać dofinansowanie do 10 tys. euro. Wnioski można składać do 1 sierpnia.

Wnioski na organizację wydarzeń angażujących młodzież  (14-30 lat) z co najmniej dwóch krajów Grupy Wyszehradzkiej mogą składać szkoły, kluby sportowe oraz organizacje młodzieżowe. Projekty mogą również zakładać współpracę z państwami sąsiadującymi z V4 (Austrią, Niemcami oraz Ukrainą).

Wydarzenia powinny dotyczyć jednego z sześciu obszarów tematycznych: Zrównoważony rozwój i odporność, Dziedzictwo i pamięć, Zdrowie i aktywny styl życia, Sztuka i kultura, Wartości demokratyczne i cnoty obywatelskie oraz Kompetencje praktyczne i przedsiębiorczość. Można także zaproponować własny temat wydarzenia.

Należy zrealizować co najmniej jedno wspólne wydarzenie z udziałem wszystkich stron oraz jedną wspólną prezentację dla społeczności lokalnej.

Projekty można składać do 1 sierpnia za pośrednictwem formularza elektronicznego dostępnego na stronie https://my.visegradfund.org

Więcej informacji na temat programu można znaleźć na www.visegradfund.org.

Źródło: PAP Samorząd

Data opublikowania strony: 05/07/2022