Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Ministerstwo Sportu i Turystyki. Nabór wniosków na zajęcia sportowe dla uczniów

Ministerstwo Sportu i Turystyki ogłosiło otwarty konkurs na dofinansowanie zajęć z elementami gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej dla uczniów szkół podstawowych.

Ruszył nabór wniosków na dofinansowanie  organizacji zajęć sportowych dla uczniów finansowanych ze środków Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów.

Zgodnie z regulaminem o środki mogą ubiegać się jednostki samorządu terytorialnego, kluby sportowe oraz inne organizacje pozarządowe, które w ramach swojej statutowej działalności realizują zadania z zakresu upowszechniania kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży.

Zajęcia sportowe dla uczniów w ramach programu powszechnej nauki pływania „Umiem pływać” są adresowane do uczniów klas I – III szkół podstawowych. Natomiast ogólnodostępne zajęcia sportowe z elementami gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej powinny być skierowane do uczniów szkół podstawowych w tym korzystających z wychowania przedszkolnego. Oba programy powinny być zrealizowane od 2 stycznia do 31 grudnia 2023 roku.

Wnioski można składać za pośrednictwem systemu AMODIT do 16 grudnia, a ich rozpatrzenie nastąpi do 16 lutego 2023 r. Regulamin obu naborów oraz link do rejestracji wniosków znajdują się TUTAJ.

Źródło: PAP Samorząd

Data opublikowania strony: 17/11/2022