mapa button pieed button pieed button
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Logo Teraz Polska

Modernizacja szkół w gminie – to już ostatni etap

Modernizacja szkół w gminie – to już ostatni etap

We wrześniu tego roku dzieci ze wszystkich szkół w naszej gminie rozpoczną naukę w zmodernizowanych, powiększonych szkołach. Remonty wkrótce się zakończą. Cały projekt wart jest 70 mln zł. To największa tego typu inwestycja w historii naszej gminy i jedna z największych w naszym województwie. Co teraz dzieje się na placach budowy?

SP w Wiązownie
W nowym skrzydle SP w Wiązownie trwają prace wykończeniowe wewnątrz obiektu: posadzkowe w sanitariatach i klatce schodowej, zabudowa sufitów podwieszonych, przygotowania do malowania ścian. Prace elewacyjne zostały zakończone. Wykonawca przystąpił do budowy parkingów oraz ciągów jezdnych wokół nowej części szkoły. Prace realizowane są zgodnie z harmonogramem.

Przedszkole i świetlica w Woli Duckiej
Trwają prace elewacyjne. Wykonawca zakończył montaż instalacji elektrycznych oraz centralnego ogrzewania. Trwają również prace związane z wykonaniem konstrukcji dachowej pod pokrycie. Wykonane są podłoża pod posadzki na parterze. Będą wykonywane przyłącza: wodociągowe, kanalizacyjne ze zbiornikiem szamba oraz energetyczne.

SP Zakręt
Na nowym skrzydle prace elewacyjne niebawem zostaną zakończone. Pozostaje do wykonania elewacja od strony zachodniej na nowej części szkoły. Wewnątrz realizowane są roboty wykończeniowe, tj. przygotowanie ścian pod malowanie. W starej części kończona jest wentylacja mechaniczna i adaptacja niektórych pomieszczeń na inne cele.

SP w Gliniance (byłe gimnazjum)
Prace związane z adaptacją poddasza w obiekcie dobiegają końca. Do wykonania pozostały prace posadzkowe. Trwają prace na klatce schodowej w zakresie dostosowania do wymogów przeciwpożarowych oraz dodatkowego wyjścia ewakuacyjnego na zewnątrz. W najbliższym czasie wykonawca przystąpi do realizacji robót drogowych.

SP w Gliniance
W starej części szkoły realizowane są roboty modernizacyjne: tynkarskie, podposadzkowe, instalacji wentylacji mechanicznej. W nowym skrzydle oprócz prac instalacyjnych trwa zabudowa ścian działowych i przygotowanie do malowania, wykonane zostały podkłady podposadzkowe. Prace elewacyjne na zewnątrz w całym obiekcie są na ukończeniu. Wykonawca ma przystąpić do prac odwodnieniowych dachu.

Data opublikowania strony: 09/07/2018