bip wiązowna bip wiązowna Polska Fundusze EU Czyste powietrze Rodo Ochrona Danych Osobowych
logo nagłówek
szukaj
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

“Mój rynek”. Konstrukcja jest, czas na dach i ściany

Prace przy „Moim rynku” w centrum Wiązowny idą pełną parą. Stoi już stalowa konstrukcja targowiska. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, to – zgodnie z planami – nasze lokalne targowisko będzie gotowe w czerwcu.

Na terenie targowiska zakończono prace nad stalową konstrukcją. Aktualnie powstaje kotłownia. Po wymurowaniu ścian zostaną one pokryte tynkami. Na dach kładzione jest pokrycie. Na miejsce dotarły już elementy ścian, wykonane z płyt warstwowych. Wkrótce rozpocznie się ich montaż. Niebawem rozpocznie się również instalowanie okien i drzwi. Ruszyły także prace nad oświetleniem zewnętrznym „Mojego rynku”.

Targowisko w samym centrum Wiązowny to pomysł, który – jak tylko się pojawił – bardzo przypadł do gustu naszym mieszkańcom. Od lat czekają na miejsce, gdzie nasi rolnicy będą mogli sprzedawać produkty rolno-spożywcze, a oni kupować świeże warzywa i owoce czy ekologiczną żywność.

Umowę na projekt oraz budowę targowiska gmina podpisała w styczniu 2018 r. Wykonano już kanalizację deszczową, która odprowadzi zarówno wody z terenu targowiska, jak i dróg dojazdowych. Planowo, jeśli tylko nic nie stanie na przeszkodzie, obiekt powinien być gotowy już w czerwcu 2019 r. Wewnątrz budynku powstanie dziewięć pawilonów z zapleczem oraz przestrzeń handlowa. Dodatkowo na zewnątrz znajdzie się zadaszone miejsce na handel.

Pod koniec marca podamy informacje o możliwościach i cenach udostępniania miejsc targowych.

Na targowisko pozyskaliśmy środki z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie w wysokości 999 453 zł na operacje typu „Inwestycje w targowiska lub obiekty budowlane przeznaczone na cele promocji lokalnych produktów” w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w tworzenie, ulepszanie i rozwijanie podstawowych usług lokalnych dla ludności wiejskiej, w tym rekreacji, kultury i powiązanej infrastruktury” objętych Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Cała inwestycja będzie kosztować ponad 2,8 mln zł.

Więcej informacji o wsparciu gminy dla tego zadania udziela Tomasz Mielnicki – Wydział Inwestycji, pok. 209, tel. 22 512 58 63, e-mail: t.mielnicki@wiazowna.pl

 

Data opublikowania strony: 04/03/2019