bip wiązowna bip wiązowna Polska Fundusze EU Czyste powietrze Rodo Ochrona Danych Osobowych
logo nagłówek
szukaj
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

“Mój Rynek” w Wiązownie. Zakupy i nie tylko 

Targowisko Gminne “Mój Rynek” w Wiązownie się rozkręca. Przybywa handlujących, ale i kupujących. Pojawiają się lub za chwilę pojawią nowe punkty – z nabiałem i świeżymi rybami. Ale to nie tylko miejsce handlu. Lokalni działacze organizują tu imprezy, a fotografowie robią… sesje ślubne.

„Mój Rynek” działa w centrum Wiązowny przy ul. Lubelskiej 33a. Targowisko jest czynne siedem dni w tygodniu: w dni targowe – czyli środy i soboty – w godz. 5.00 – 13.00, a w pozostałe dni tygodnia w godz. 7.00 – 18.00. 

W nowym obiekcie do dyspozycji handlowców jest 51 miejsc: 9 pawilonów, 10 stanowisk przeznaczonych do handlu w hali głównej, 26 stanowisk do handlu pod zadaszeniem, 6 stanowisk przeznaczonych do handlu z samochodu. Na bazarze już można kupić świeże warzywa, owoce i przetwory od lokalnych producentów, niemiecką chemię, ubrania, sadzonki i rośliny w doniczkach czy słodycze. To przede wszystkim miejsce, w którym handlować mogą rolnicy, drobni przetwórcy, rękodzielnicy, ale nie tylko. 

W hali działają sklepy, które funkcjonują cały rok. Codziennie otwarta jest piekarnia „Wanda”, w której każdy miłośnik chleba i wyrobów cukierniczych znajdzie coś dla siebie. Są dwa sklepy z mięsem i wędlinami oraz dwa punkty z ubraniami, torebkami i innymi ważnymi dla pań akcesoriami. Jest sklep z warzywami, którego właściciele zajmują się również cateringiem. Można u nich zamówić zdrowe jedzenie – dietę pudełkową. Działa też punkt ze sprzętem gospodarstwa domowego, gdzie można również oddać buty do szewca. W sobotę 26 października otwarto kolejny punkt – tym razem z nabiałem, zaś po 1 listopada zacznie działać sklep ze świeżymi rybami.  

W hali, pod dachem w każdą sobotę można spotkać właściciela Sadszwedo (https://www.facebook.com/sadszwedo/). Ma przepyszne i ekologiczne soki z jabłek – słodkie, półsłodkie, wytrawne i półwytrawne – w kartonach lub w butelkach oraz soczyste jabłka prosto z wiązowskiego sadu. Kto raz spróbuje, przyjedzie za tydzień po następną partię. W hali jest jeszcze kilka wolnych stołów, które można zarezerwować.

Gorąco zachęcamy sprzedawców do wystawiania towarów na targowisku. To dzięki Wam i Waszym produktom „Mój Rynek” tętni życiem. Osoby, które chcą handlować na targowisku, mogą skorzystać z opcji jednodniowej lub rezerwacji miejsca na 30 dni. Wystarczy po uprzednim zgłoszeniu do administratora targowiska (tel. 603 233 706) przyjechać i zapłacić opłatę targową (od 5 zł za dzień lub od 50 zł za miesiąc). 

Targowisko to nie tylko handel. Rodzina Chwalczuków z Wiązowny już dwukrotnie zorganizowała na rynku warzywne święto, podczas którego mieszkańcy z całej gminy dzielili się przepisami i potrawami z cukinii oraz dyni. Jeden z naszych lokalnych fotografów Marcin Kloch wykonał na rynku … fotograficzną sesję ślubną. Na kolejne ciekawe pomysły, jak wykorzystać tę przestrzeń, czekamy tel. 603 233 706. 

Serdecznie zapraszamy, nie tylko w soboty, ale i na co dzień! 

Foto: M. Kloch

Data opublikowania strony: 28/10/2019