Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

„Moja mała Ojczyzna”. Zdobądź grant na aktywizację społeczności lokalnej

Program grantowy Fundacji BGK „Moja mała Ojczyzna”
Program grantowy Fundacji BGK „Moja mała Ojczyzna” organizowany jest już po raz szósty (Grafika: Fundacja BGK)

Do 1 lipca potrwa nabór do szóstej edycji programu grantowego Fundacji BGK „Moja mała Ojczyzna” przeznaczonego m.in. dla jednostek samorządu terytorialnego, domów kultury oraz bibliotek publicznych. Dla 30 najlepszych projektów przewidziano granty w wysokości do 30 tys. zł.

Program jest przeznaczony dla jednostek samorządu terytorialnego, bibliotek publicznych, domów kultury, kół gospodyń wiejskich oraz fundacji i stowarzyszeń.

Jak informuje Fundacja BGK, dofinansowanie może być przeznaczone m.in. na: poprawę lokalnej przestrzeni publicznej, pielęgnowania patriotyzmu lokalnego poprzez upamiętnienie wydarzeń, miejsc oraz bohaterów historycznych – w formie np. tablicy, obelisku, izby pamięci, wsparcie infrastruktury placówek oświatowych i opiekuńczo-wychowawczych oraz zakup sprzętu związanego z prowadzonym projektem. Organizator nie wymaga wniesienia wkładu własnego.

Aby wziąć udział w konkursie, należy złożyć wniosek online poprzez formularz elektroniczny dostępny na TEJ STRONIE w terminie od 23.05.2022 r. do  1 lipca (piątek) o godz. 23.59.

Jak informuje organizator, o dofinansowanie w tej edycji konkursu „Moja mała Ojczyzna” mogą ubiegać się również podmioty, które otrzymały dofinansowanie w poprzednich edycjach, pod warunkiem terminowego i prawidłowego rozliczenia realizowanego wówczas projektu.

Więcej informacji na temat programu można znaleźć na TEJ STRONIE.

Źródło: PAP Samorząd

Data opublikowania strony: 20/05/2022