Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Narodowy Dzień Sportu. Zawody i zajęcia w Zakręcie

Pokazy i zajęcia m.in. z parkour, sumo, grappling, brazylijskiego jiu-jitsu czy siatkówki czekały na wszystkich, którzy 18 września odwiedzili Zakręt, by wziąć udział w Narodowym Dniu Sportu.

Niestety tego dnia pogoda spłatała nam figla, a opady deszczu sprawiły, że nasza impreza stanęła pod znakiem zapytania. Jednakże dzięki wsparciu dyrekcji Szkoły Podstawowej im. C.K. Norwida w Zakręcie, udało się nam przenieść nasze działania na halę sportową.
Rozpoczęliśmy zajęciami z brazylijskiego jiu-jitsu, prowadzonymi przez instruktorów z UKS Orły Zakręt. Następnie wraz z UKS Niedźwiadek można było sprawdzić się w sumo.

Po sportach walki Lokalny Animator Sportu Jacek Skwara rozpoczął serię gier i zabaw ogólnorozwojowych. W licznych konkurencjach odbywała się międzypokoleniowa rywalizacja, gdy w przeciwnych drużynach znaleźli się seniorzy, młodzież i dzieci.

Na zakończenie zmagań chętni wzięli udział w zajęciach z siatkówki, prowadzonych przez byłą reprezentantkę Polski w siatkówce Joannę Kaczor-Bednarską z Akademii Siatkówki.

Po zakończeniu zmagań sportowych uczestnicy zregenerowali utraconą energię, racząc się czekającymi na wszystkich smakołykami.

Zapraszamy za rok na kolejne obchody Narodowego Dnia Sportu, miejmy nadzieję, że z lepszą pogodą.

Michał Białek

Gminny Ośrodek Kultury w Wiązownie

Data opublikowania strony: 28/09/2022