radio button mapa button pieed button pieed button Logo Instagram
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Logo Teraz Polska

Nauczanie on-line. Bezpłatny kurs dla nauczycieli

Nauczanie on-line. Bezpłatny kurs dla nauczycieli

Spotkanie przy stole. Kobieta robi notatki. Na stole widać komputer, notes i biały kubek

Rusza bezpłatny kurs dla nauczycieli, pozwalający na dokształcenie się w zakresie nauczania on-line i prowadzenia zdalnych lekcji. Mogą z niego korzystać wszyscy pracownicy dydaktyczni szkół podstawowych, średnich i wyższych.

Jak podaje Business Journal, autorami kursu są pedagodzy z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jest on dostępny bezpłatnie na platformie edukacyjnej Navoica (https://navoica.pl), którego właścicielem jest Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Kurs zawiera narzędzia, materiały, wskazówki do natychmiastowego wykorzystania. Resort nauki zapewnia, że został on stworzony przez dydaktyków, aby edukatorzy w procesie kształcenia mogli korzystać z możliwości dostępnych technologii informacyjno-komunikacyjnych – zarówno od strony organizacyjnej, komunikacyjnej, jak i merytorycznej.

Realizując kurs, nauczyciele lepiej poznają kwestię efektywnej komunikacji on-line z uczniami i rodzicami. Aby współpraca on-line przebiegła bezproblemowo, zapoznają się również z dostępnymi zasobami, takimi jak media społecznościowe, narzędzia projektowe w chmurze, narzędzia Google i inne. Autorzy kursu prezentują aplikacje mobilne dla klas, pozwalające na lepszą organizację.

Navoica to platforma edukacyjna z bezpłatnymi kursami MOOC, której właścicielem jest MNiSW, operatorem merytorycznym Fundacja Młodej Nauki, operatorem technicznym Ośrodek Przetwarzania Informacji – Państwowy Instytut Badawczy, a partnerem instytucjonalnym Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich. Platforma powstała w 2018 r.

Zapisy na pierwszą edycję kursu trwają do 1 lipca 2020 r. Po tym terminie będzie możliwe wzięcie udziału w kolejnej edycji kursu.

Więcej informacji nt. kursu można znaleźć na stronie resortu nauki https://www.gov.pl.

Źródło: Business Journal

Data opublikowania strony: 02/04/2020