Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Noc Muzeów 2016

W Gminie Wiązowna Noc Muzeów od kilku lat zyskuje na popularności. W związku z tym rozszerzono jej program.  Dużym powodzeniem cieszyło się nocne zwiedzanie Izby Regionalnej w Gliniance. Towarzyszyli nam członkowie Stowarzyszenia Wawrzynioki i ciekawi mieszkańcy okolicy.

Drugim punktem programu była nocna wizyta w drewnianym kościele w Gliniance. Ksiądz proboszcz Krzysztof Krzesiński przekazał odwiedzającym wiele informacji o świątyni, wspomniał historię niezwykłego obrazu Matki Boskiej Glinieckiej. Niespodzianką było uroczyste odsłonięcie obrazu.
Po powrocie do Izby Regionalnej na nocnych adeptów kultury czekała kolejna niespodzianka. Pomysłodawcy tegorocznej Wiązowskiej Nocy Muzeów nocy przeciwstawili światło – stąd teatr cieni. Młodzi uczestnicy Nocy Muzeów wysłuchali wykładu o teatrze cieni, następnie samodzielnie przygotowali marionetki. Gwoździem programu była autorska legenda o Gliniance w formie spektaklu tego teatru. Wymyślona historia mówiąca o autentycznym Panu Dobrzynieckim i wawrzyńczewskim lesie, zainteresowała niejednego sympatyka Glinianki i okolic. Wieńcząc spotkanie, dzieci odegrały swoje scenki przy użyciu samodzielnie przygotowanych marionetek, rodzice zaś mogli się zrelaksować, kosztując napar z kwiatu bzu w ludowej kawiarence… Miły wieczór, miła Wiązowska Noc Muzeów…

info. z tukontakt@wiazowna.pl: Paulina Sokół

Data opublikowania strony: 17/05/2016