Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Nowe miejsce w Wiązownie ze ścieżką sensoryczno-edukacyjną

Skwer „Wspólnoty Wiejskiej” w Wiązownie zmienia swoje oblicze
Skwer „Wspólnoty Wiejskiej” w Wiązownie zmienia swoje oblicze (Foto: K. Rosłaniec)

Na terenie skweru „Wspólnoty Wiejskiej” położonym przy skrzyżowaniu ul. Kościelnej i ul. Pęclińskiej w Wiązownie wykonano pierwszy etap zagospodarowania działki, użyczonej przez Wspólnotę Gruntową Wiązowny Kościelnej na potrzeby lokalnej społeczności.

W tym wyjątkowym miejscu w sąsiedztwie rzeki Mienia powstała ścieżka sensoryczno-edukacyjna wyposażona w dendrofon, tablice edukacyjne o tematyce z zakresu ochrony środowiska i ekologii oraz tablice z grą typu „kostki wiedzy”. Przy ścieżce znalazło się miejsce na ławki parkowe oraz kosz na śmieci segregowane.

Wokół ścieżki nasadzono wiele gatunków krzewów ozdobnych niskich, wysokich i bylin, w tym miododajnych. Przy trawach ozdobnych i trawniku ustawiono domki dla owadów, a wszystko to, aby zachować łąkowy charakter działki.

Koszt wykonanego pierwszego etapu inwestycji w 2023 roku to około 100 tys. zł, z czego 5 tys zł to środki z funduszu sołeckiego Wiązowny Kościelnej, a 70 tys zł stanowi dofinansowane pozyskane z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie w ramach programu „2023-EE-1 Zadania z zakresu edukacji ekologicznej”.

W latach następnych planowana jest dalsza kontynuacja. Więcej na temat tej inwestycji pisaliśmy w materiale: Wiązowna Kościelna. Powstanie ścieżka sensoryczno-edukacyjna nad Mienią

Więcej informacji na temat inwestycji udziela Katarzyna Rosłaniec, Wydział Inwestycji, tel. 22 512 58 65, e-mail: k.roslaniec@wiazowna.pl

Logo WFOŚiGW w niebieskim kręgu zielony listek

Data opublikowania strony: 31/01/2024