bip wiązowna bip wiązowna Polska Fundusze EU Czyste powietrze Rodo Ochrona Danych Osobowych
logo nagłówek
szukaj
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Nowe “Powiązania”. Zapraszamy do lektury

Okładka najnowszego numeru biuletynu "Powiązania"
W najnowszych "Powiązaniach" piszemy m.in. o zajęciach sportowych (Foto: UG Wiązowna)

O tym, czym jest inicjatywa lokalna i co daje mieszkańcom naszej gminy, o 10 urodzinach Środowiskowego Domu Samopomocy oraz w jakich zajęciach sportowych i kulturalnych można uczestniczyć w naszych lokalnych klubach oraz Gminnym Ośrodku Kultury w Wiązownie – o tym m.in. przeczytacie w najnowszym numerze „Powiązań”.

We wrześniowo-październikowych „Powiązaniach” znajdziecie informacje na temat trwających oraz zakończonych gminnych inwestycji, m.in. ulic Polnej i Brzozowej w Wiązownie. Piszemy też o zmianach w komunikacji miejskiej oraz o Powszechnym Spisie Rolnym, w którym obowiązkowo powinni wziąć udział wszyscy rolnicy z terenów gminy.

Znajdziecie też Państwo informacje na temat nowych przepisów, które w ostatnim czasie zaczęły obowiązywać. Dotyczą one zakazu palenia w kominkach w dni smogowe oraz ważnym zmian w Prawie budowlanym.

W specjalnej wkładce znajdą Państwo informacje na temat działającego w Radiówku Środowiskowego Domu Samopomocy. Placówka obchodzi swoje 10 urodziny. “Środowiskowy Dom Samopomocy w Radiówku to dom, w którym pomagamy sobie w procesie zdrowienia. Wartością tego miejsca są ludzie, którzy tu przebywają i tworzą klimat prawdziwego, pełnego zrozumienia domu” – pisze Anna Świderska, dyrektor ŚDS.

W numerze znajduje się również dokładny harmonogram – z podziałem na dni tygodnia – zajęć sportowych, w których mogą uczestniczyć dzieci, młodzieży i dorośli. Jest też grafik zajęć prowadzonych przez Gminny Ośrodek Kultury w Wiązownie.

To tylko kilka z wielu tematów, jakie poruszamy na łamach naszego pisma. Najnowszy numer „Powiązań” jest dostępny m.in. w instytucjach i sklepach na terenie całej gminy.

Wersję elektroniczną można pobrać z naszej strony. Zapraszamy i życzymy przyjemnej lektury!

Data opublikowania strony: 19/10/2020