Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Nowe statuty sołeckie – ogłaszamy konsultacje społeczne

Opracowaliśmy nowe statuty sołeckie i osiedlowe. Zmiany są konieczne, bo istniejące statuty są w wielu miejscach niedopasowane do obowiązującego prawa. Są też nieco przestarzałe i dają mieszkańcom zbyt małe możliwości wpływania na życie w sołectwach. Nowe statuty można znaleźć na stronach Biuletynu Publicznego Urzędu Gminy Wiązowna (link pod tekstem). Opracowała je, specjalnie powołana do tego komisja Rady Gminy. Chcemy jednak, by te ważne dla lokalnych społeczności dokumenty, przed przegłosowaniem przez radnych, miały pełne Państwa poparcie. Dlatego zachęcamy do zapoznania się z dokumentami i przesłania nam opinii w ramach konsultacji społecznych.

Są to pierwsze konsultacje, które odbywają się zgodnie z nową uchwałą. Kilka tygodni temu radni, na wniosek wójta, uprościli procedury konsultacyjne. Dzięki temu, w sprawie statutów, mogą się Państwo wypowiedzieć:

a) za pośrednictwem naszej strony internetowej. Wystarczy pobrać załącznik, który można wypełnić bez drukowania i odesłać mailem na adres: urzad@wiazowna.pl albo wydrukować i dostarczyć do Biura Obsługi Mieszkańców w Urzędzie Gminy.

b) biorąc udział w panelu dyskusyjnym na Naradzie Sołtysów i Przewodniczących Zarządów Osiedli. Zapraszamy  17 listopada 2015 r. do Urzędu Gminy w Wiązownie

c) biorąc udział w protokołowanych, otwartych spotkaniach z mieszkańcami:
– 19 listopada 2015 r. o godz. 18.00 w Urzędzie Gminy Wiązowna;
– 23 listopada 2015 r. o godz. 18.00 w Zespole Szkolno- Gimnazjalnym w Zakręcie;
– 25 listopada 2015 r. o godz. 18.00 w Szkole Podstawowej w Gliniance,
albo w zebraniach wiejskich i osiedlowych organizowanych w miarę potrzeb przez sołtysów i przewodniczących zarządów osiedli.

Konsultacje potrwają od 13 listopada do 4 grudnia. Zachęcamy do wzięcia w nich udziału. To zajmuje tylko chwilę, a pomoże nam stworzyć dobre statuty, które będą służyć przez lata. Przy okazji wprowadzania zmian statutów proponujemy uporządkowanie granic sołectw. Nie robiono tego przez lata. W tym czasie na terenie gminy powstały nowe ulice i zabudowania. Wiele miejscowości się rozrosło. Do nowych statutów sołectw dołączone są mapy, które rozwiewają wszystkie wątpliwości. Uporządkowanie granic będzie miało znaczenie np. przy podziale funduszy sołeckich w przyszłym roku.

Data opublikowania strony: 13/11/2015