radio button mapa button pieed button pieed button
logo nagłówek
cz-b pomniejsz powiększ szukaj bip wiązowna bip wiązowna
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Nowe wiaty przystankowe

Nowe wiaty przystankowe

Zakupiliśmy 5 nowych wiat przystankowych, które zostały zamontowane w 5 miejscowościach naszej gminy. Wiaty są identyczne jak te ostatnio montowane na terenie naszej gminy.

Wiaty ustawiliśmy w Radiówku przy Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej, Czarnówce przy skrzyżowaniu ul. Górnej i Wrzosowej, Kopkach przy skrzyżowaniu ulic Trakt Napoleoński i Jeździeckiej (w tym miejscu nowa wiata będzie służyła przede wszystkim dzieciom, oczekującym na autobus szkolny), Dziechcińcu (przy sklepie) i Boryszewie w kierunku Wiązowny.

Nowy przystanek zainstalowano także w Duchnowie przy sklepie, gdzie koszt wymiany został pokryty z OC kierowcy, który nie zachowując ostrożności uderzył i całkowicie zniszczył dotychczasową wiatę. Za nowe przystanki zapłaciliśmy w sumie 21 000 zł. Jednolity wygląd przystanków przyczynia się do uporządkowania i zharmonizowania przestrzeni publicznej. Zależy nam na tym, by w przyszłości wszystkie przystanki w gminie wyglądały tak samo, ale przede wszystkim na tym, by były one wygodne i funkcjonalne.

Systematycznie, co roku wymieniamy najbardziej zużyte wiaty. W ten sposób dość dużą inwestycję rozkładamy na etapy. Wybieramy w pierwszej kolejności te przystanki, które wymagają najpilniejszej wymiany lub największego remontu. A Państwa prosimy o to, by zwrócili szczególną uwagę, czy nasze przystanki nie stają się schronieniem dla wielbicieli tanich alkoholi pitych „pod chmurką”. W takich sytuacjach warto poprosić o interwencję policji. Bo czasem jeden wieczór zabawy takiego towarzystwa oznacza zdemolowany przystanek, na którym rano na autobus czekać muszą nasze dzieci!

Data opublikowania strony: 03/10/2017