bip wiązowna bip wiązowna Polska Fundusze EU Czyste powietrze Rodo Ochrona Danych Osobowych
logo nagłówek
szukaj
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Nowy przewodniczący Rady Gminy Wiązowna

Andrzej Cholewa Przewodniczący Rady Gminy
Radny Andrzej Cholewa wybrany na Przewodniczącego Rady Gminy (Foto: UG Wiązowna)

We wtorek 3 listopada 2020 roku Rada Gminy Wiązowna podjęła decyzję o przyjęciu wniosku Renaty Falińskiej o rezygnacji z funkcji Przewodniczącej Rady Gminy Wiązowna. Jednocześnie radni poparli wniosek wiceprzewodniczącej Bogumiły Majewskiej o powołanie Andrzeja Cholewy na funkcję Przewodniczącego Rady Gminy Wiązowna.

W głosowaniu tajnym za kandydatem głosowało 9 radnych, a jedna osoba się wstrzymała. W sesji uczestniczyło 15 radnych. Pięciu radnych nie wzięło udziału w głosowaniu na własny wniosek. Renata Falińska, Marzena Dach, Mariola Kublik, Magdalena Koczorowska – Szlassa oraz Paweł Zawadka mieli wątpliwości, czy zdalny system głosowania zapewnia im anonimowość w tajnym głosowaniu nad wyborem przewodniczącego. Mimo zapewnień obecnego na sali mecenasa Marcina Bandury, że tajne głosowanie w systemie zdalnym jest dopuszczalne prawem (art. 15zzx ustawy o szczególnych rozwiązaniach… Dz.U. 2020 poz. 1842) i zapewnia anonimowość głosującym, odmówili udziału w głosowaniu.

W czasie tej samej sesji radni na wniosek wójta gminy odwołali Skarbnika Gminy Wiązowna – Alicję Matuszewską i powołali na tę funkcję Agnieszkę Kowalską – do tej pory Główną Księgową Urzędu Gminy Wiązowna.

Wszystkie podjęte uchwały dostępne są na portalu mieszkańca wiazowna.esesja.pl, gdzie dostępne są materiały z prac rady. Szczegółowych informacji o sesji udziela Paula Woźnica – Wydział Spraw Społecznych, tel. 22 512 58 33, e-mail: p.woznica@wiazowna.pl.

Data opublikowania strony: 03/11/2020