Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Nowy rok szkolny 2015/2016 rozpoczęty!

Zmiany w naszych szkołach

5 milionów dzieci z całej Polski, w  tym dzieci z naszej gminy, rozpoczęło 1.09. nowy rok szkolny. Sale i korytarze wypełniły się gwarem dzieci, zabrzmiał pierwszy dzwonek. Wiele dzieci przeżywa właśnie swoje pierwsze w życiu rozpoczęcie roku szkolnego.

Glinianka

 

Rodzice z dumą i ze wzruszeniem patrzyli na swoje pociechy, które wkroczyły w nowy etap swojego życia i rozpoczęły edukację. Nowy rok szkolny zazwyczaj przynosi zmiany, i tym razem też tak się stało. Podczas uroczystości rozpoczęcia w Szkole Podstawowej im. Wincentego Witosa w Gliniance, wójt odczytując stosowne rozporządzenie powierzył pełnienie obowiązków dyrektora Teresie Bąk. Podziękował poprzedniczce, pani Alicji Wieczorek, za lata pracy na rzecz tej placówki. Nowa pani dyrektor podziękowała za zaufanie, jakim ją obdarzono.

Nastąpiły zmiany także w kadrze nauczycielskiej: na emeryturę odszedł Stanisław Bogucki, radny naszej gminy i sołtys Malcanowa, oraz Zenon Kwiatkowski, nauczyciel wychowania fizycznego. Wójt wręczył odchodzącym nauczycielom okolicznościowe podziękowania za wieloletnią pracę pedagogiczną, a panu Zenonowi, działaczowi Uczniowskiego Klubu Sportowego “SMOKI”, także za krzewienie kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży.

Malcanów

Po raz pierwszy rok szkolny rozpoczął się w otwartej 30 sierpnia br. Szkole Podstawowej w Malcanowie. Swoją szkolną przygodę rozpoczęli tutaj uczniowie dwóch klas I i dwóch klas II. Dyrektorem nowej szkoły została Hanna Sekulska.

Zakręt

Dyrektor Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Zakręcie, Elżbieta Olczyk-Szum podkreślała w czasie rozpoczęcia roku szkolnego, jak ważne jest zaangażowanie rodziców. Mówiono także o trwającej właśnie rozbudowie szkoły. Szatnia, która powstaje, znacznie podniesie bezpieczeństwo dzieci. Na zakończenie uroczystości głośno rozbrzmiał dzwonek, który oficjalnie rozpoczął nowy rok szkolny.

Data opublikowania strony: 01/09/2015