Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Nowy sprzęt na drogach. Będzie szybciej i taniej!

Nowe wyposażenie Wydziału Technicznego pozwoli szybciej przeprowadzać interwencyjne naprawy dróg

Rozstrzygnięty został przetarg na maszyny drogowe dla Wydziału Technicznego Urzędu Gminy. Za 320 tys. zł kupiono: ciągnik, walec wibracyjny, przyczepę, pług odśnieżający, zamiatarkę, posypywarkę piasku i soli oraz rębak. O zakup maszyn na początku kadencji wnioskował wójt. Radni przychylili się do wniosku i zdecydowali o zakupach.

Wydział Techniczny do tej pory nie dysponował takim sprzętem, a prace, które wymagały maszyn, zlecane były zewnętrznym firmom. Zakupy dla wiązowskich drogowców zwrócą się bardzo szybko. Własne maszyny pozwolą nam nie tylko oszczędzać pieniądze, ale i czas. Wcześniej nawet interwencyjne naprawy dróg wymagały rozpisania długotrwałych przetargów albo oczekiwania na wolne terminy u naszych podwykonawców. Teraz szybkie naprawy dróg będziemy przeprowadzali sami.

Walec wibracyjny, prowadzony przez przeszkolonego pracownika, będzie służył do wałowania kruszywa, którym naprawiane i równane są drogi gminne i wewnętrzne. Do tej pory drogowcy robili to ręcznie. Ciągnik wraz z 8-tonową przyczepą będzie przewozić materiały do budowy dróg oraz sprzęt.

Data opublikowania strony: 20/08/2015