I Wymagania wobec Partnera:
1. Partnerami w projektach mogą być wszystkie podmioty uprawnione do ubiegania się o dofinansowanie, z wyłączeniem:
- osób fizycznych (nie dotyczy osób prowadzących działalność gospodarczą lub oświatową na podstawie przepisów odrębnych),
- podmiotów, o których mowa w art. 207 ust. 4 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych (Dz. U. 2022 r. poz. 1634 z późn. zm.),
- podmiotów, o których mowa w art. 12 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. 2021 r. poz. 1745),
- podmiotów, o których mowa w art. 9 ust 1 pkt 2a ustawy z dnia 28 października 2002 r. o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych za czyny zabronione pod groźbą kary (Dz. U. 2023 r. poz. 659 z późn. zm.).
2. Partner ma min. 2-letnie doświadczenie w realizacji projektów finansowanych ze środków publicznych, mających na celu kształtowanie i rozwijanie u uczniów kompetencji kluczowych niezbędnych na rynku pracy, przedsiębiorczości oraz kreatywności, innowacyjności i pracy zespołowej.
3. Partner ma min. 2-letnie doświadczenie w doskonaleniu umiejętności i kompetencji zawodowych nauczycieli.
II Zadania dla Partnera:
- Aktywny udział w opracowywaniu wniosków o dofinansowanie projektów wraz z Liderem.
- W ramach projektów wdrożenie w szkole innowacyjnych metod nauczania w szkołach podstawowych, dla których Lider jest organem prowadzącym.
- Właściwa promocja projektów.
- Zarządzanie projektami i rozliczanie projektów przy współudziale Lidera.
- Wyrażenie zgody na upublicznienie informacji o wybraniu jego instytucji do pełnienia funkcji Partnera.
III Oferty składane przez potencjalnych Partnerów muszą zawierać następujące elementy, na podstawie których dokonana zostanie ocena oferty:
- Dane zgłaszającego i osób uprawnionych do reprezentowania podmiotu oraz osoby do kontaktów w sprawie współpracy.
- Zgodność działania potencjalnego partnera z celami partnerstwa (0-5 pkt).
- Oferowany wkład potencjalnego partnera w realizację projektu (0- 5 pkt).
- Doświadczenie w realizacji projektów edukacyjnych w partnerstwie z jednostką samorządu terytorialnego w obszarze oświaty na terenie województwa mazowieckiego (0-5 pkt).
- Doświadczenie w opracowywaniu innowacyjnych programów zajęć/modeli w ramach PO WER 2014-2020 skierowanych do uczniów lub nauczycieli szkół podstawowych. (0-5 pkt).
- Gotowość współpracy z beneficjentem w trakcie przygotowania projektu (wniosku o dofinansowanie) (opis podziału zadań między Partnera a Lidera) (0-5 pkt).
- Proponowany zakres merytoryczny projektu z podziałem projektu na zadania oraz przewidywane rezultaty ich realizacji (0-15 pkt).
- Partner jest organizacją pozarządową, zgodnie definicją zawartą w ustawie z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (5 pkt.).
IV Do oferty należy dołączyć:
- Aktualny odpis z rejestru lub odpowiedniego wyciągu z ewidencji lub inne dokumenty potwierdzające status prawny potencjalnego Partnera.
- Oświadczenie, iż Partner nie podlega wykluczeniu z ubiegania się o dofinansowanie na podstawie: – art. 207 ust. 4 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych, – art. 12 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, – art. 9 ustawy z dnia 28 października 2002 r. o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych za czyny zabronione pod groźbą kary.
- Oświadczenie, że w stosunku do Partnera nie zachodzą przesłanki wykluczenia z postępowania na podstawie art. 7 ust.1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. z 2023 r. poz. 129 z późn. zm.) oraz że w stosunku Partnera nie obowiązują zakazy określone w rozporządzeniu (UE) 2022/576 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 111 z 8.4.2022, str. 1).
V Data i miejsce składania ofert:
Oferty należy złożyć do dnia 31.10.2024 r. godziny 16:00, do Biura Obsługi Mieszkańców Urzędu Gminy Wiązowna ul. Lubelska 59, 05-462 Wiązowna lub elektronicznej na adres mailowy o.nowak@wiazowna.pl
VI Uwagi:
- Ogłaszający nabór zastrzega sobie prawo do:
a) podpisania umowy partnerskiej z kandydatem na Partnera, którego zgłoszenie zostało najwyżej ocenione,
b) unieważnienia naboru bez podania przyczyny. - W przypadku unieważnienia naboru Gmina Wiązowna nie ponosi odpowiedzialności za szkody jakie poniósł z tego tytułu podmiot zainteresowany zgłoszeniem swojej kandydatury lub kandydat na Partnera, który dokonał zgłoszenia, a w szczególności Gmina Wiązowna nie ponosi odpowiedzialności za koszty przygotowania zgłoszenia.
- Ocenie podlegać będą zgłoszenia spełniające wymagania formalne określone w rozdziale I ogłoszenia.
- W przypadku złożenia zgłoszenia po terminie, pozostawia się je bez rozpatrzenia.
- Kandydat na Partnera może złożyć jedno zgłoszenie w ramach naboru.
- Udział Partnera w realizacji projektów nie jest gwarantowany i będzie uzależniony od uzyskania dofinansowania projektów ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
- Wyniki naboru zostaną ogłoszone w BIP Urzędu Gminy Wiązowna.
- Od ogłoszonego wyniku naboru nie przysługuje odwołanie.