bip wiązowna bip wiązowna Polska Fundusze EU Czyste powietrze Rodo Ochrona Danych Osobowych
logo nagłówek
szukaj
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Ogromne zniszczenia. Pomóżmy powodzianom z Trzcinicy!

Trzcinica na Podkarpaciu
Trzcinica na Podkarpaciu

W ubiegły weekend na Podkarpaciu doszło do prawdziwego kataklizmu. Z powodu nawałnicy najbardziej ucierpieli mieszkańcy Trzcinicy i okolic. Skala zniszczeń jest ogromna! Organizowana jest zbiórka najpotrzebniejszych rzeczy. Są to m.in. środki czystości, żywność długoterminowa i odzież. Nasi mieszkańcy nieraz stanęli na wysokości zdania wtedy, gdy trzeba pomóc innym w trudnej życiowej sytuacji. Tym razem też organizatorzy zbiórki liczą na Państwa wsparcie i pomoc!

W Trzcinicy i okolicach zalało całkowicie kilkaset domów. Ludzie stracili dorobek całego swojego życia. – Rozegrała się tutaj ludzka tragedia – powiedział portalowi Onet.pl prezes OSP Pagorzyna Krzysztof Kozioł. – Według mnie, a jestem budowlańcem, niektóre domy mogą być nawet do rozbiórki. Mury budynków są nasiąknięte wodą ponad okna – ocenił.

Organizowana jest zbiórka najbardziej potrzebnych rzeczy, a są to:

  1.  wszelkie środki czystości – najlepiej z chlorem,
  2. środki grzybobójcze,
  3. wiadra, mopy, miotły i duże miski,
  4. nowa pościel,
  5. ręczniki,
  6. środki na komary (dla strażaków),
  7. woda pitna,
  8. żywność długoterminowa,
  9. czyste i niezniszczone ubrania.

W piątek 3 lipca między godz. 8.00 a 15.00 rzeczy można przynosić do Urzędu Gminy Wiązowna. Przed wejściem ustawiony będzie pojemnik. Główna zbiórka odbędzie się w sobotę 4 lipca. Rzeczy i żywność można przywozić do świetlicy OSP Malcanów (ul. Mazowiecka 22) w godz. 10.00 – 11.00 oraz 16.00 – 17.00. Jeśli mają Państwo w domu niepotrzebne kartonowe pudła, to też prosimy o ich przywiezienie. Przydadzą się do pakowania.

Liczmy na Państwa wsparcie i pomoc. Pokażmy kolejny raz, jak wielkie mamy serca. Razem możemy więcej!

Data opublikowania strony: 02/07/2020