Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Orły z Zakrętu. Medalowy weekend w Luboniu

Kiedy w Wiązownie odbywał się 39. Półmaraton Wiązowski, Orły z Zakrętu dzielnie reprezentowały gminę na IX Mistrzostwach Polski No Gi Jiu Jitsu 2019 w Luboniu koło Poznania. Były to największe zawody brazylijskiego jiu jitsu w kraju.

Zgłoszono ponad 1500 zawodników, co wskazuje na to, że ten sport cieszy się coraz większą popularnością. Klub z Zakrętu reprezentowało 19 zawodników.

Najlepiej poradzili sobie Bartłomiej Twardowski oraz Janina Salamon, zdobywając tytuły Mistrzów Polski. Bartek wygrał swoją walkę finałową w pięknym stylu 13 – 0. Janina rozpoczęła treningi dopiero we wrześniu 2018 r., idąc śladem starszych i utytułowanych sióstr. To był jej debiut w zawodach.

Świetny występ zaliczyli Antoni Rogowski i Kacper Majszczyk. Obaj walczyli w bardzo mocno obsadzonych kategoriach i obaj wygrali po trzy starcia w drodze do finału. W walkach o złoto musieli jednak uznać wyższość rywali i wrócili ze srebrnymi medalami. Brązowy krążek wywalczyła jeszcze Sylwia Welc. Pozostali zawodnicy przegrali z rywalami, stresem i niewyspaniem po długiej podróży. Zdobyli jednak bardzo cenne doświadczenie, które na pewno zaprocentuje w przyszłości. Złoty medal w swojej kategorii wywalczył również trener klubu Artur Mroczek.

Oto lista medalistów:

Janina Salamon – złoto

Bartłomiej Twardowski – złoto

Kacper Majszczyk – srebro

Antoni Rogowski – srebro

Sylwia Welc – brąz

Zapraszamy do klubu wszystkich, którzy chcą przyłączyć się drużyny Orłów. Działania klubu są wspierane przez Gminę Wiązowna.

Info z: tukontakt@wiazowna.pl
Artur Mroczek

Zdjęcia: Elżbieta Rogowska

Data opublikowania strony: 04/03/2019