bip wiązowna bip wiązowna Polska Fundusze EU Czyste powietrze Rodo Ochrona Danych Osobowych
logo nagłówek
szukaj
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Orszak Trzech Króli. A w Zakręcie “Cuda, cuda ogłaszają”

 „Orszak Trzech Króli”  już po raz trzeci 6 stycznia przeszedł ulicami Zakrętu. W tym roku przyświecało mu motto: „Cuda, cuda ogłaszają”, które ma przypominać o otaczających nas cudach: o cudzie narodzin Boga-Człowieka w betlejemskiej szopce, o “Cudzie nad Wisłą” w stulecie Bitwy Warszawskiej oraz o zatwierdzonej cudem i zaplanowanej na 7 czerwca br. beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego.

Orszak rozpoczął się mszą św. w Kościele Parafialnym p.w. św. Pawła Apostoła w Zakręcie. Po godz. 12.00 ks. proboszcz Sławomir Safader poprowadził orszak, niosąc podświetloną gwiazdę betlejemską zaprojektowaną przez artystę plastyka Annę Niedźwiecką-Jędrzejewską. Za nim podążali trzej królowie: Kacper z Azji (mieszkaniec Izabeli) – niosący w darze złoto, Melchior z Europy (mieszkaniec z Zakrętu) – niosący w darze mirrę i Baltazar z Afryki (mieszkaniec Zakrętu) – niosący w darze kadzidło.

Licznie przybyli uczestnicy orszaku włożyli na głowy korony, otworzyli śpiewniki (otrzymane od Fundacji „Orszak Trzech Króli”) i ze śpiewem na ustach wyruszyli w ślad za królami. Kolędowanie poprowadził organista Jan Tul. Bezpieczeństwa uczestników strzegli policjanci z Posterunku Policji w Wiązownie.

Na zakończenie „Orszak Trzech Króli” powrócił  do kościoła w poszukiwaniu Świętej Rodziny: Maryi i Józefa, aby oddać hołd dzieciątku Jezus i złożyć mu w darze noworoczne postanowienia. Dzieci zapisały je na własnoręcznie wykonanych czerwonych serduszkach, które złożyły w żłóbku. To był najpiękniejszy dar dzieci z naszej parafii dla Dzieciątka Jezus.

Organizatorem tegorocznego orszaku było Koło Gospodyń Wiejskich w Zakręcie we współpracy z ks. proboszczem Sławomirem Safaderem. Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy już po raz kolejny przybyli na orszak i za wspólne świętowanie w Zakręcie.

Info z: tukontakt@wiazowna.pl

Aleksandra Rutkowska

Data opublikowania strony: 08/01/2020