bip wiązowna bip wiązowna Polska Fundusze EU Czyste powietrze Rodo Ochrona Danych Osobowych
logo nagłówek
szukaj
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Ostatni dzwonek na rozliczenie PIT. Przekaż 1% potrzebującym

Banknoty 100, 50, 20 i 200 złotowe w tle formularz PIT
Co roku do końca kwietnia należy rozliczyć swój PIT w Urzędzie Skarbowym (Foto: pixabay.com)

Już tylko kilka dni zostało do rozliczenia PIT za ubiegły rok. Robiąc to, pamiętajmy, że każdy z nas może przekazać swój 1% podatku i w ten prosty sposób zrobić coś dobrego dla innych. Szczególnie zachęcamy do wspierania osób i organizacji z terenów naszej gminy.

Przekazanie 1% jest bardzo proste i nic nas nie kosztuje. Wystarczy w rocznym zeznaniu podatkowym wpisać numer KRS organizacji lub osoby, którą chce się wesprzeć. Jeśli sami nie dokonamy takiego wyboru, pieniądze zostaną przekazane do wspólnej puli, a rząd i sejm zdecydują za nas do kogo trafią.

Zachęcamy do wspomagania konkretnych osób i organizacji z naszej gminy. W tym roku szczególnie namawiamy  do pomocy małej Natalce Chomczyk, która jest bohaterką akcji “Świąteczna Radość Pomagania”. 1% trafi do dziewczynki, gdy wpiszesz w PIT nr KRS 0000 135 921 z dopiskiem Natalia Chomczyk 5638.

W poprzednich latach pomagaliśmy w ten sposób innym potrzebującym. Wciąż można to zrobić i przekazać swój 1%. Potrzebne informacje wraz z danymi KRS znajdują się w tekście: Przekaż 1 proc. swojego podatku. Wspomóż potrzebujących.

Data opublikowania strony: 27/04/2021