Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Oświetlenie uliczne w ramach projektu PPP. Trwają prace na terenie gminy

Mężczyzna na czerwony wysięgniku naprawia lampę uliczną
Nowoczesne oświetlenie to bezpieczeństwo i oszczędności (Foto: Adobe Stock)

Prace związane z modernizacją oświetlenia wykonywane są kilku etapowo, z różnym stopniem zaawansowania w różnych rejonach gminy. W chwili obecnej prowadzone są prace związane z wymianą opraw na energooszczędne oprawy LED. Wykonawca ma za zadanie zainstalowanie nowoczesnej sieci oświetlenia ulicznego obejmującej nie tylko oprawy oświetleniowe, ale także urządzenia zarządzające ich pracą, które obecnie są na etapie tworzenia i wstępnego uruchamiania.

W Gminie przybywa nowo zainstalowanych opraw, a ich konfiguracja realizowana jest sukcesywnie. Do czasu zakończenia wszystkich prac konfiguracyjnych możliwe jest, że nowe latarnie nie będą świeciły pełną mocą, co może budzić uzasadniony niepokój wśród mieszkańców.

Wykonawca, w zawartej  umowie gwarantuje jednak, że po zakończeniu wszystkich prac dostarczona sieć oświetlenia ulicznego zapewni poziom oświetlenia zgodny z normą dotyczącą oświetlenia dróg poszczególnych kategorii.

Umowę zawarliśmy na 138 miesięcy, z czego 18 miesięcy zajmie okres projektowania i wykonanie robót modernizacyjnych oraz budowa nowego oświetlenia tj. umowny termin na zakończenie wszystkich prac w terenie to 27.03.2024 r. Kolejne 120 miesięcy to utrzymanie i zarządzanie oświetleniem przez firmę z Warszawy.

Po zrealizowaniu całego projektu na terenie gminy pojawi się około 4,5 tys. nowoczesnych opraw ulicznych typu LED. Wdrożony zostanie system zarządzania oświetleniem ulicznym. W przyszłości posłuży on również do zarządzania innymi systemami, np. monitoringiem wizyjnym. Wykonawcą inwestycji jest firma ECM ENERGIA S.A. z Warszawy. Wartość projektu to blisko 33 mln zł.

Data opublikowania strony: 20/10/2023