mapa button pieed button pieed button
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Duchnowski Dom Kultury – prace projektowe zakończone

Duchnowski Dom Kultury – prace projektowe zakończone

Projektant skończył prace nad opracowaniem dla Duchnowskiego Domu Kultury, który powstanie na działce nr ew. 389 w Duchnowie. W ramach sieci świetlic zbudowany zostanie obiekt, w którym jednorazowo będzie mogło przebywać nawet 150 osób, z salą wielofunkcyjną, salami na potrzeby organizacji warsztatów i zajęć kulturalnych, zapleczem sanitarnym i gospodarczym. Będzie dwukondygnacyjny, z centralami grzewczymi i wentylacyjnymi na poddaszu.

W kolejnym etapie budowy wykonane zostaną także miejsca postojowe, a dalej zagospodarujemy plac wokół budynku, wykonamy trawniki i nasadzenia. Tak jak wszystkie pozostałe świetlice, budynek będzie w pełni dostępny dla osób niepełnosprawnych. Znajdą w nim miejsce zarówno filia Biblioteki Publicznej Gminy Wiązowna, jak też grupy i sekcje działające przy Gminnym Ośrodku Kultury. Sale będą wyposażone w nowoczesny sprzęt multimedialny, artyści będą mogli także zaprezentować prace plastyczne. Nie zabraknie miejsca dla lokalnych działaczy, na spotkania i zebrania.

Nasi pracownicy przygotowują dokumentację do pozyskania środków zewnętrznych na budowę budynku DDK. W budżecie gminy na przygotowanie dokumentacji projektowej i wkład własny przewidziano kwotę 530 tys. zł (w tym roku 80 tys. zł, w 2019 r. – 450 tys.zł

Data opublikowania strony: 20/07/2018