mapa button pieed button pieed button
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Palenie śmieci zabija!

Palenie śmieci zabija!

Zaczął się okres grzewczy i znów możemy zauważyć wydobywający się czarny gryzący dym i smród z domowych kominów. To znów ktoś pali śmieci. Nie akceptujmy takiego zachowania u swoich znajomych i sąsiadów.

Przy spalaniu śmieci uwalniają się do środowiska szkodliwe substancje w tym pierwiastki rakotwórcze, które rozprzestrzeniają się po okolicy i trują wszystkich, a szczególnie dzieci. Kaszel dziecka czy osoby starszej to częsta przyczyna wdychania właśnie trujących toksyn, które mogą doprowadzić nawet do śmierci. Ale to, czy zimą będziemy truli siebie, swoje dzieci i sąsiadów, zależy tylko od nas. Przecież cena za odbiór śmieci jest ryczałtowa bez względu na ich ilość.

Palenie śmieci ma również negatywny wpływ na stan przewodów kominowych, powodując odkładanie się sadzy, która może doprowadzić do pożaru, a przecież spalone butelki plastikowe, worki foliowe, opakowania po sokach i mleku oraz odpady z gumy czy lakierowanego drewna i płyt meblowych tylko na chwilę zapewnią ciepło.

Każdy kto ma problem z tym, że sąsiad spala śmieci, powinien to zgłosić na policję lub do Urzędu Gminy, tel. 22 512 58 25. Wysokość kary dla truciciela wynosi nawet 5 tys. zł. Dbajmy o siebie i swoich bliskich!

info z tukontakt@wiazowna.pl

Data opublikowania strony: 30/11/2017