bip wiązowna bip wiązowna Polska Fundusze EU Czyste powietrze Rodo Ochrona Danych Osobowych
logo nagłówek
szukaj
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Pasje naszych sąsiadów. Nowa wystawa w Galerii „Więzy”

Stowarzyszenie WIĘZY zaprasza na nową wystawę – prezentujemy kolejną, trzecią już odsłonę ekspozycji pod nazwą „Ciekawi ludzie są wśród nas”. Wernisaż odbędzie się 11 maja w Galerii „Więzy” w Wiązownie.

Pierwsza wystawa o tym tytule otwierała działalność Galerii (2015). Mottem drugiej (2016) była stara chińska sentencja: „Dobrego człowieka zawsze w życiu spotyka nagroda”. W katalogu tej wystawy pisaliśmy, że nie ma jednej definicji „nagrody od życia”. Dla wielu osób jest nią możliwość realizowania własnych, różnych pasji. Obecna wystawa podtrzymuje tę narrację.

We wnętrzu galerii prezentujemy prace pięciorga ciekawych osób, w pięciu różnych dziedzinach: od renowacji starych przedmiotów, przez malarstwo, prace w papierze czerpanym, gipsie i  tkaninie do grafiki algorytmicznej.

Mieszkańcy gminy po raz pierwszy będą mieli okazję obejrzeć na wystawie prace Zofii Bisiak, Mirosława Hładkiego, Lecha Nowickiego, Romy Roman i Beaty Tomeckiej – dotąd nasi goście nie ujawniali sąsiadom efektów swoich zainteresowań w formie wystawy.

Tym, co łączy bohaterów wystawy, jest autentyczna radość, jaką odczuwają dzięki poznawaniu nowych walorów materii, możliwości przywracania pierwotnego wyglądu i funkcji starym przedmiotom lub badaniu matematycznych zależności.

Wszystkich „Ciekawych ludzi, którzy są wśród nas – 3” warto poznać. Zapraszamy 11 maja o godz. 16.00 na wernisaż wystawy do Galerii „Więzy” przy ul. Lubelskie 29.

Wystawę będzie można oglądać od 11 maja do 6 czerwca w weekendy w godz. 10.00 –  16.00, a w tygodniu po telefonicznym umówieniu się pod nr 22 789 06 96.

Wystawę zrealizowano dzięki pomocy finansowej Gminy Wiązowna.

Wystawa w Galerii Więzy

Data opublikowania strony: 09/05/2024