bip wiązowna bip wiązowna Polska Fundusze EU Czyste powietrze Rodo Ochrona Danych Osobowych
logo nagłówek
szukaj
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Pieniądze z UE dla przedsiębiorców. Webinar

Dużo banknotów o nominale 50 euro
Środki można pozyskać z UE na różnego rodzaju działania (Foto: pixabay.com)

Wiele małych i średnich firm zwłaszcza w dobie pandemii poszukuje środków, które pomogą im nie tylko przetrwać trudny czas, ale będą stanowić impuls do rozwoju. Warto sięgnąć po pieniądze, z których polscy przedsiębiorcy korzystają wciąż za mało – tych dostępnych bezpośrednio w Komisji Europejskiej. Taką szansę daje nowy program Komisji Europejskiej – Horyzont Europa (2021-2027).

Dzięki otwartemu w lutym br. przez Prezydencję portugalską nowemu programowi Komisji Europejskiej –  Horyzont Europa (2021-2027), który zastąpił dotychczasowy program Horyzont 2020, przed firmami (choć nie tylko, bo mogą w nim uczestniczyć wszelkie podmioty, które mają osobowość prawną tj.: instytucje naukowe, różnego rodzaju fundacje oraz administracja rządowa i samorządowa) otwierają się nowe możliwości wsparcia.

Biuro Przedstawicielskie Województwa Mazowieckiego w Brukseli, aby zaktywizować zwłaszcza sektor małych i średnich przedsiębiorstw, organizuje 17 marca webinarium, na którym zaproszeni eksperci opowiedzą:

  1. dlaczego warto wziąć udział w postępowaniu konkursowym?
  2. jakie są zasady udziału?
  3. na czym polega procedura aplikacyjna w EIC Accelerator?

Jest to jeden z dwóch instrumentów, kierowanych do przedsiębiorców (w tym start-up’ów) zachęcających do korzystania ze środków w ramach Horyzont Europa 2021-2027 przy realizacji projektów, uwzględniających m.in. cele Europejskiego Zielonego Ładu.

Chętni do uczestnictwa w webinarium mogą kontaktować się pod adresem: nina.malachowska@mazovia.pl

Program webinarium: „Wsparcie MŚP w aplikowaniu o środki z programu Horyzont Europa 2021-2027  – EIC Accelerator”, 17 marca 2021  r.

10.00 – 10.20  Wstęp do programu Horyzont Europa 2021-2027

Ewa Kocińska Lange, Dyrektor Biura NCBR w Brukseli/Business & Science Poland

2. 10.20 – 10.50   EIC Accelerator ambitny plan wsparcia innowacyjności dla przedsiębiorców na lata 2021-2027

 Stella Skowrońska, ekspert Komisji Europejskiej, Europejska Agencja ds. Małych i Średnich Przedsiębiorstw (EASME)

Aleksandra Ihnatowicz, ekspert Krajowego Punktu Kontaktowego, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju

 Moderator: Nina Małachowska, Biuro Przedstawicielskie Województwa Mazowieckiego w Brukseli

 11.30 –12.00   Sesja Q&A

 

W ramach środków przyznawanych dla sektora małych i średnich przedsiębiorstw kluczowe będą działania innowacyjne, a także te podejmowane w trosce o środowisko: aż 35% wydatków z działań w ramach programu Horyzont Europa ma przyczynić się do osiągnięcia celów klimatycznych UE. Sam program Horyzont Europa będzie opierał się na trzech filarach, którymi będą: doskonała baza naukowa, globalne wyzwania i europejska konkurencyjność przemysłowa, Innowacyjna Europa. Dodatkowo, w ramach Horyzontu Europa zdefiniowano 5 misji, które mają na celu rozwiązanie tzw. wyzwań kluczowych, czyli palących problemów o charakterze społecznym środowiskowym i przemysłowym: nowotwory, zmiany klimatu, zdrowe oceany, miasta neutralne dla klimatu oraz zdrowa gleba i żywność.

System przyznawania środków przebiega w drodze konkursu, potencjalni beneficjenci mogą się o nie ubiegać bezpośrednio w przez portal Komisji Europejskiej, która regularnie ogłasza konkursy na stronie: www.ec.europa.eu Po zamknięciu konkursu wnioski będą oceniane przez ekspertów Komisji Europejskiej.

Więcej informacji na stronie mazovia.pl

Data opublikowania strony: 12/03/2021