Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Piknik Motoserce – Glinianka 2015

W niedzielę 9 sierpnia br., odbył się Piknik Motocyklowy „Auto Moto Serce” połączony z uroczystością Odpustu Św. w miejscowej parafii.

Uroczyste obchody rozpoczęła suma odpustowa o 11.30 – msza św. przy ołtarzu polowym. Sumę odpustową odprawił i kazanie wygłosił ks. Płk Sławomir Żarski – nowy proboszcz parafii w Dębem Wielkim. Po mszy świętej odbyła się procesja eucharystyczna „Ciebie Boże wysławiamy” i Błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

Następnie odbył się koncert orkiestry Gloria z Otwocka oraz występ Pań z Koła Gospodyń Wiejskich.

Po koncertach orkiestry Gloria oraz KGW skończyła się uroczystość odpustowa, a rozpoczął się Piknik Motocyklowy „Auto Moto Serce” podczas, którego można było oddać krew. Piknik został zorganizowany przez Grupę Turystyczno-Motocyklową GTM z Woli Duckiej przy wsparciu Gminy Wiązowna i ks. proboszcza z Glinianki.

Zbiórka krwi rozpoczęła się o godzinie 10.00 w specjalnym ambulansie. Jako pierwsi krew oddali druhowie z OSP Glinianka dając przykład innym, że można ratować życie nie tylko podczas działań ratowniczych.

Podczas pikniku było wiele atrakcji dla wszystkich niezależnie do wieku. Najmłodsi mogli „poszaleć” w miniparku rozrywki, gdzie znajdowały się dmuchane zjeżdżalnie, trampoliny i karuzele. Wszyscy natomiast mogli podziwiać wystawę retro motocykli i starych samochodów oraz pokaz działań ratowniczych z wykorzystaniem hydraulicznych narzędzi ratownictwa drogowego.

Druhowie z OSP Glinianka oprócz zaangażowania w akcje oddawania krwi i pokazów sprzętu specjalistycznego, postanowili „pomóc” ochłodzić się mieszkańcom, którzy odwiedzili plac parafialny w tą upalną niedzielę rozstawiając kurtynę wodną.

Pobyt na pikniku ze sceny umilały nam swoimi koncertami zespoły Anonim, Pixel oraz gwiazda wieczoru zespół Sexbomba.

Zarówno piknik jak towarzysząca mu akcja zbiórki krwi zakończył się wielkim sukcesem. Zebrano 19.5 litra krwi. Zapewne dałoby się zebrać więcej, jednakże w specjalnym autokarze, w którym oddawana była krew zabrakło pojemników do jej magazynowania i przechowywania.

Data opublikowania strony: 12/08/2015