Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Poczytaj swojemu dziecku. Warto!

Wystarczy 20 minut dziennie!

36 % rodziców nie czyta dzieciom na głos. 30 % robi to rzadko. To wyniki badania CBOSu. Jest lepiej niż jeszcze kilka lat temu, ale wciąż daleko do ideału. Dlatego Biblioteka Publiczna Gminy Wiązowna od lat uczestniczy w programie Fundacji ABCXXI „Cała Polska czyta dzieciom”. Chcemy wyrobić u dzieci nawyk czytania i obcowania z książką już od najmłodszych lat. My, bibliotekarki, i zaproszeni przez nas goście zachęcamy dzieci do wspólnego czytania – mówi dla tuWiazowna.pl Teresa Naperty z biblioteki w Wiązownie.

Eksperci fundacji ABCXXI zgodnie twierdzą, że czytanie niemowlęciu stymuluje jego umysł i buduje skojarzenie czytania z przyjemnością. Czytanie na głos kilkulatkowi pozwala mu zrozumieć siebie i świat. A wspólne czytanie z nastolatkiem pozwala zachować lub odbudować więzi, pomaga w pokonaniu wielu problemów wieku dorastania.

Do kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” włączają się aktorzy, dziennikarze, celebryci. U nas sześciolatkom w bibliotece w Wiązownie czytała ostatnio Przewodnicząca Rady Gminy – Renata Falińska.

Wystarczy 20 minut dziennie, by Twoje dziecko już na zawsze przywiązało się do książek i by w czytaniu odnalazło prawdziwą radość. Polecamy!

Data opublikowania strony: 12/06/2015