Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Podział funduszu sołeckiego

Zebranie w Bolesławowie (25-go września) zakończyło cykl spotkań mieszkańców naszej gminy ws. podziału środków z funduszu sołeckiego. Na zebranie przybyło 14 mieszkańców, którzy zdecydowali, aby środki przeznaczone dla sołectwa pozostawić w budżecie gminy i przeznaczyć podobnie jak sąsiedzi z Czarnówki na dotację dla powiatu na budowę chodnika przy drodze biegnącej z Glinianki do Bolesławowa.

Mieszkańcy pragną aby chodnik powstał jak najszybciej, gdyż zapewni przede wszystkim bezpieczne dojście dzieci i młodzieży do szkoły, marzą również o komunikacji. Zebrani zaproponowali, aby kilka kursów nowej linii L 20 zajeżdżało do Bolesławowa. Kolejną poruszoną sprawą było oświetlenie końcowego odcinka ul. Bażantowej w kierunku Rzakty. W tej sprawie postanowiono złożyć wniosek do budżetu  na przyszły rok.

Pozostałe wnioski dotyczyły głównie, koszenia poboczy, wycinki drzew znajdujących się w poboczach dróg i nadmiernej prędkości użytkowników drogi powiatowej oraz niebezpiecznych wyjazdów na nią. Zebranie odbyło się w miłej atmosferze a mieszkańców gościł sołtys Waldemar Moniak.

Data opublikowania strony: 29/09/2015