mapa button pieed button pieed button
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Posprzątaliśmy naszą gminę

Posprzątaliśmy naszą gminę

Hasłem kampanii tegorocznego Światowego Dnia Ziemi jest walka z zanieczyszczeniem planety plastikowymi odpadami World without Plastic Pollution – Planeta bez plastiku. Jednocześnie w ramach Europejskiego Tygodnia Redukcji Odpadów (przypadający między 17 a 25 listopada) w dniach od 1 marca do 30 czerwca na terenie Europy organizowana jest akcja pod nazwą Let’s Clean Up Europe! – Posprzątajmy Europę!

Łącząc oba te wydarzenia mieszkańcy naszej gminy posprzątali teren wokół swoich posesji, placówek oświatowych, boisk sportowych jak i w wielu innych miejscach. Udział w akcji wzięli uczniowie i opiekunowie ze szkół w Gliniance, Wiązownie i Zakręcie, jak również dzieci z przedszkoli: “Misia Uszatka”, “Małych Stópek”, “Kangurka” w Wiązownie, w Zakręcie oraz w Pęclinie. Do akcji zaangażowali się również mieszkańcy sołectw: Czarnówki, Duchnowa, Dziechcińca, Glinianki I, Glinianki II, Izabeli, Kącka, Kopek, Lipowa, Porąb, Osiedla Radiówek, Rzakty, Stefanówki, Wiązowny Kościelnej, Wiązowny Gminnej, Woli Karczewskiej, Woli Duckiej, Zakrętu, Żanęcina, Osiedla Emów. Nie zabrakło również grup indywidualnych oraz sportowców z LUKS Rzakta oraz KS Glinianka. Udział w akcji wzięli również chętni z Gminnego Ośrodka Kultury w Wiązownie, Domu Dziennego Senior-WIGOR w Woli Karczewskiej, oraz z Biblioteki Publicznej w Gliniance.

1491 – tylu mieszkańców zadeklarowało udział w akcji. Trwa ustalanie faktycznej liczby uczestników, jak również ilości zebranych odpadów – o tych ustaleniach z wielkim entuzjazmem poinformujemy Państwa 9 czerwca podczas Eko Pikniku w Zakręcie. Sprzątanie, jak co roku, dzięki pomocy Zakładu Gospodarki Komunalnej w uprzątnięciu zebranych odpadów, przebiegło szybko i sprawnie.

Wydział Środowiska i Nieruchomości serdecznie dziękuje wszystkim, którzy przyłączyli się do sprzątania. Dzięki Wam, teren naszej małej ojczyzny jest lżejszy o tony odpadów, które teraz znajdują się tam gdzie powinny.

Data opublikowania strony: 27/04/2018